
Fot. D. Nita-Garbiec/UM w Gliwicach
Rynek Kultury nie zwalnia tempa – już dzisiaj kolejne atrakcje
Opublikowane: 25.07.2025 / Sekcja: Dzieje się Karta Mieszkańca KulturaSpektakl „Us” belgijskiego duetu Company Midnight i muzyczna opowieść Bogusława Ziębowicza – to propozycje Centrum Kultury Victoria na najbliższe spotkania w ramach Rynku Kultury. 25 lipca i 1 sierpnia tradycyjnie widzimy się w Ruinach Teatru Victoria. Wstęp wolny.
Rynek Kultury zbliża się do półmetka, za nami już trzy wakacyjne piątki pełne rozmaitych atrakcji i wrażeń. A co przed nami? Sprawdźcie.
25 lipca: „Us” – Company Midnight
W ostatni piątek lipca na gliwickiej scenie wystąpi belgijski duet artystyczno-cyrkowy, czyli Simone Scaini i Joris Verbeeren. Poznamy dwóch wyjątkowych… Homo Sapiens Idioticus – kompanów, którzy uwielbiają igrać z niebezpieczeństwem, najlepiej z nożami. Scena to ich mały świat, w którym w każdej chwili może coś spaść.
1 sierpnia: Dobry wieczór z płytą winylową
Sierpień na Rynku Kultury rozpoczniemy spotkaniem „Opowieści z krypty – muzyka Tomasza Beksińskiego”. Za sterami gramofonu stanie Bogusław Ziębowicz, który sięgnie po winyle ukochanych zespołów znanego dziennikarza. Będzie okazja posłuchać nie tylko muzyki, ale także wspomnień i opowieści o Tomaszu Beksińskim i jego muzycznym życiu.
Wydarzenia rozpoczną się o godz. 20.00 w Ruinach Teatru Victoria (al. Przyjaźni 18). Od godz. 19.00 Centrum Kultury Victoria tradycyjnie zaprasza na letni taras Ruin, gdzie znajdą się bar i przestrzeń do spotkań, rozmów i wakacyjnego relaksu.
Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach Rynku Kultury jest bezpłatny. Na występ 25 lipca obowiązują darmowe wejściówki – do odbioru w Ruinach Teatru Victoria (al. Przyjaźni 18), Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (Centrum Przesiadkowe, ul. Składowa 8A) oraz tuż przed spektaklem.
Pełny harmonogram wakacyjnego cyklu dostępny jest na ckvictoria.pl i w aplikacji [GAMA]. (bb)

