Aktualności | Piąty remis!

Piąty remis!

Opublikowane: 04.09.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

W sobotnim spotkaniu 7. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (2 września) Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:1. Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Michał Chrapek, a dla gospodarzy trafił Pedro Henrique.

Pierwsza połowa należała do Niebiesko-Czerwonych, którzy kontrolowali przebieg rywalizacji. Podopieczni Aleksandara Vukovicia stwarzali sobie więcej sytuacji, ale brakowało skuteczności. Dobre okazje mieli między innymi Jorge Felix czy Michael Ameyaw, ale skutecznymi interwencjami popisywał się bramkarz Radomiaka Albert Posiadała. Miejscowi próbowali się odgryzać za sprawą strzałów Pedro Henrique, ale przed przerwą nie było bramek.

Druga odsłona lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, mimo że to Piast ponowie częściej atakował. W 54. minucie Pedro Henrique wyprowadził Radomiaka na prowadzenie po uderzeniu głową. Po tej sytuacji Niebiesko-Czerwoni zaatakowali jeszcze mocniej, a to przyniosło efekt w postaci bramki Michała Chrapka z rzutu karnego. Do końcowego gwizdka sędziego obie drużyny miały swoje okazje, ale bramek już nie było.

Trudny teren, drużyna z potencjałem i groźny przeciwnik, a mimo to było bardzo dużo dobrej gry z naszej strony. Widać, że drużyna, do ostatniego momentu, w którym trzeba zdobyć bramkę i wykorzystać sytuacje, jest na bardzo dobrym poziomie. To cenię, szanuję i jestem bardzo dumny z postawy zespołu, który potrafi rozegrać w ten sposób cały mecz – skomentował sobotnie spotkanie trener Niebiesko-Czerwonych Aleksandar Vuković.