222 plakaty w 12 lat

Uaktualniono: 07.01.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf

9 stycznia o godz. 18.00 w Centrum Organizacji Kulturalnych „Perełka” zostanie otwarta wystawa plakatów promująccych ekspozycje przygotowane w latach 2006–2018 przez Okręg Gliwicko-Zabrzański Związku Polskich Artystów Plastyków. Autorką wszystkich projektów jest Anna Zawisza-Kubicka.

Szefowa Okręgu zorganizowała kilkaset wystaw indywidualnych i zbiorowych. Do wszystkich tych wydarzeń zaprojektowała plakaty. Tytuł wystawy – „222/12” – oznacza 222 plakaty w ciągu 12 lat działalności. Imponujący wynik! Za całokształt osiągnięć w dziedzinie upowszechniania kultury Anna Zawisza-Kubicka została w 2018 roku uhonorowana nagrodą prezydenta Gliwic w dziedzinie kultury.

Przez kilkanaście lat swoją pracą mobilizowała gliwickie środowisko artystyczne i przyciągała absolwentów szkół artystycznych oraz uznanych twórców z całej Polski. Jest także pomysłodawczynią międzynarodowego pleneru malarskiego „Gliwice – moje miasto”. Wychodzi do ludzi ze sztuką – cudzą i własną. Anna Zawisza-Kubicka jest animatorką kultury i zarazem aktywną artystką, zajmuje się malarstwem, grafiką artystyczną i użytkową oraz projektowaniem graficznym. Jej prace były pokazywane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, również za granicą.

Wystawa będzie prezentowana w COK „Perełka” (ul. Studzienna 6) do 3 lutego. Wstęp wolny. (mm)