Gliwicki trębacz zbiera świetne recenzje

Uaktualniono: 04.01.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf

Piotr Schmidt Quartet (fot. materiały promocyjne)

Piotr Schmidt, fantastyczny muzyk z Gliwic, w 2018 roku z zespołem polskich jazzmanów nagrał album „Tribute to Tomasz Stańko”. Złożył na nim hołd zmarłej kilka miesięcy temu legendzie polskiej sceny jazzowej. Wulf Muller, recenzent związany z wytwórnią Sony Masterworks, umieścił płytę Schmidta w zestawieniu 10 najlepszych albumów jazzowych ubiegłego roku.

Muller na swoim blogu (wulfmuller.wordpress.com) określa wydawnictwo grupy Piotr Schmidt Quartet jako „wspaniały ukłon dla polskiego mistrza” (Tomasza Stańki – przyp. red.) i poleca uwadze słuchaczy także drugi album Schmidta wydany w 2018 roku – „Saxesful”. Koncert promujący płytę „Tribute to Tomasz Stańko” z udziałem między innymi Piotra Schmidta i kapitalnego pianisty Wojciecha Niedzieli odbył się 7 grudnia na Scenie Bajka. Organizację tej muzycznej uczty dofinansowało Miasto Gliwice. To był niesamowity wieczór w gliwickim kinie Amok.

Piotr Schmidt jest trębaczem i nauczycielem akademickim. Został wyróżniony w wielu ważnych konkursach i rankingach jazzowych. Jako młody twórca zdobył także nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury. Piotr Schmidt jest wieloletnim członkiem działającego w Gliwicach stowarzyszenia muzycznego Śląski Jazz Club. Udziela się w wielu projektach – na pewno jeszcze o nim usłyszymy. (mm)