Głosuj na gliwickie inicjatywy dla dzieci

Uaktualniono: 14.08.2019 / Sekcja: / pdf
artysta cyrkowiec w parku warsztaty dla dzieci w ramach festiwalu „Ulicznicy” (fot. D. Nita-Garbiec, UM Gliwice)

Do finału plebiscytu Słoneczniki 2019 zakwalifikowało się kilka projektów edukacyjnych realizowanych w naszym mieście. Trwa internetowe głosowanie.

Każdy może oddać jeden głos na stronie sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-slask-2019.php.

Do finału śląskiej edycji konkursu trafiły trzy inicjatywy Teatru Miejskiego w Gliwicach. W kategorii JĘZYK szansę na wyróżnienie ma projekt „Opowiem Ci bajkę”, a w kategorii MUZYKA rodzice docenili warsztaty dla najnajów „Powitanie w Teatrze”. Dzień Dziecka w Teatrze Miejskim w Gliwicach został dostrzeżony w kategorii SZTUKI WIZUALNE. Także kino Amok może pochwalić się nominacją w tej kategorii – głosować można na cykl filmowo-warsztatowy „Dobry czas z filmem i rodziną”.

Muzeum w Gliwicach ma szanse na wyróżnienia – i to aż trzy – w kategorii SZTUKI WIZUALNE. Wśród nominowanych inicjatyw dla dzieci są cieszący się dużą popularnością cykl zajęć „Mały muzealnik” i świąteczne warsztaty „Wielkanoc na Kresach i nieco bliżej”, towarzyszące wystawie malarstwa prezentowanej w tym roku w Willi Caro. Oddział muzealny w Zamku Piastowskim został natomiast nominowany za cykl „Z silezaurem i mamutem przez pradzieje Śląska”.

Trzecia z gliwickich instytucji kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach – wywalczyła nominację w plebiscycie razem z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Gliwicach. Uznanie w kategorii JĘZYK zdobył projekt edukacyjny „Gliwickie skarby. Porozmawiajmy o wartościach”.

Także dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice festiwal „Ulicznicy” zdobył nominację za wydarzenia adresowane do małych widzów – w kategorii SZTUKI WIZUALNE.

Na liście do głosowania są też „Politechnika Juniora i Seniora”, projekt koordynowany przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej (w kategorii LOGIKA) oraz Święto Dzieci w Kolejkowie (w kategoriach LOGIKA i SZTUKI WIZUALNE). Szansę na wyróżnienie w kategorii RUCH ma także 19. Rekreacyjny Rajd Rowerowy w Gliwicach. (mm)