Hans Zimmer Tribute Show. Fakty + ułatwienia w dojeździe!

Uaktualniono: 31.01.2020 / Sekcja: / pdf
koncert na wielkiej sali z wyśiwetloną sceną z filmu „Gladiator” na ekranie fot. materiały organizatora

W sobotę 1 lutego Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Macieja Sztora wykona koncert muzyki filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. W Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) partie solowe zaśpiewa Anna Lasota.

Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym. Podczas koncertu w Arenie Gliwice zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator", „Incepcja”, „Interstellar”, „Twierdza”, oraz „Piraci z Karaibów”. Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej.

Hans Zimmer to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej.  Stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów – od kasowych superprodukcji, przez seriale i filmy dokumentalne do niszowych projektów. Mistrzowska umiejętność ilustracji obrazu za pomocą szerokiego spektrum muzycznych barw to wizytówka niemieckiego kompozytora, który jako pierwszy w historii kina osiągnął status międzynarodowej gwiazdy.

Ułatwienia w dojeździe!

Aby ułatwić uczestnikom dwóch sobotnich koncertów dojazd do Areny Gliwice, a później wyjazd z miasta, pracownicy Centrum Sterowania Ruchem w Gliwicach za pomocą komunikatów wyświetlanych na tablicach zmiennej treści będą proponować różne warianty drogi dojazdu celem ominięcia najbardziej zatłoczonych miejsc.

Podjęto także decyzję o otwarciu dla ruchu na czas trwania imprezy odcinka ulicy Akademickiej od ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Wrocławskiej – jako alternatywnej drogi, z której będą mogli skorzystać wyjeżdżający z koncertu w hali Arena Gliwice.

(AG)

ul. Akademicka
fot. ZDM Gliwice
ul. Akademicka
fot. ZDM Gliwice
ul. Akademicka fot. ZDM Gliwice
ul. Akademicka fot. ZDM Gliwice