Internetowy spektakl dla dzieci

Uaktualniono: 16.06.2020 / Sekcja: / pdf
zdjęcie ze spektaklu, aktorzy w bieli fot. J. Astaszow / TMG

W niedzielę 21 czerwca odbędzie się wirtualna premiera spektaklu „Pod kolor”. Reżyser przedstawienia, Daniel Arbaczewski, zabierze najmłodszych widzów Teatru Miejskiego w Gliwicach w podróż do krainy wyobraźni.

Premiera zaplanowana jest na kanale YouTube TMG. Spektakl „Pod kolor / Under colour” będzie dostępny w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej, aż do kwietnia 2021 roku. Przedstawienie będzie można zobaczyć bezpłatnie. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Spektakl „Pod kolor / Under colour” jest autorskim spektaklem dla dzieci, w którym eksperymentujemy z kolorem, kształtem, fakturą. Szukamy skojarzeń słownych, budując proste komunikaty i dialogi. Ożywiamy wszystkie formy, co stwarza nieograniczone pole do szalonej zabawy. To właśnie zabawa buduje narrację i dramaturgię spektaklu – mówi Daniel Arbaczewski.

Scenografię i kostiumy przygotował Dariusz Panas. W przedstawieniu wystąpią Iga Bancewicz, Antonina Fedorowicz i Rafał Domagała. Spektakl jest częścią projektu „Mamo! Tato! Włącz Teatr”, w ramach którego do sieci trafi sześć produkcji TMG, między innymi „Alicja w Krainie Dziwów”.

triójka ubranych na biało aktorów
fot. J. Astaszow / TMG
aktorzy z czerwonymi poduszkami
fot. J. Astaszow / TMG
dwie osoby siedzą na podłdoze i bawią się
fot. J. Astaszow / TMG
aktorzy bawią się poduszkami, stojąc na scenie
fot. J. Astaszow / TMG
triójka ubranych na biało aktorów fot. J. Astaszow / TMG
aktorzy z czerwonymi poduszkami fot. J. Astaszow / TMG
dwie osoby siedzą na podłdoze i bawią się fot. J. Astaszow / TMG
aktorzy bawią się poduszkami, stojąc na scenie fot. J. Astaszow / TMG