Książka Roku 2018 dla Wojciecha Chmielarza

Dodano: 07.03.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
Wojciech Chmielarz Wojciech Chmielarz (fot. G. Gołębiowski, licencja CC BY-SA 4.0)

Pochodzący z Gliwic pisarz zatriumfował 6 marca w plebiscycie portalu Lubimyczytac.pl. Jego „Żmijowisko” zostało wybrane przez internatutów najlepszą książką ubiegłego roku w kategorii „kryminał, sensacja, thriller”. Gratulujemy!

Wojciech Chmielarz wyprzedził w rankingu między innymi Remigiusza Mroza i Stephena Kinga. Akcja „Żmijowiska” rozgrywa się wśród lasów i jezior, w położonej na uboczu agroturystyce. Pewnego dnia jedna z uczestniczek wyjazdu, 15-letnia Ada znika bez śladu. Zaciekawieni? Sięgnijcie po książkę Wojciecha Chmielarza i przekonajcie się sami, czym oczarowała tysiące innych czytelników.

Wojciech Chmielarz jest pisarzem i dziennikarzem, który zajmuje się tematyką przestępczości zorganizowanej i terroryzmu. W swoich kryminałach świetnie oddaje zawiłe policyjne procedury i atmosferę miasta. Pisarz często nawiązuje do głośnych, opisywanych w mediach afer i nielegalnych procederów, na przykład handlu kobietami czy przemytu narkotyków. W 2015 roku zdobył prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru. Pochodzi z Gliwic – akcja jednego z cyklu jego kryminałów (książki „Wampir” i „Zombie”) rozgrywa się w naszym mieście. Wywiad, którego udzielił „MSI – Gliwice” podczas promocji tego cyklu, jest dostępny TUTAJ. (mm)

spotkanie autorskie
Spotkanie autorskie w MBP w Gliwicach. Przyszły tłumy! (fot. MBP)