Kulturalny rozkład jazdy: 15–17 października

Dodano: 15.10.2021 / Sekcja:
banner

W Teatrze Miejskim w Gliwicach szykuje się kolejna premiera, zbliża się także finał festiwalu PalmJazz i następna koncertowa odsłona Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej All’improvviso. Gotowi na kolejny kulturalny weekend w Gliwicach?

  • W piątek 15 października o godz. 19.00 w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) rozpocznie się koncert „Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams”.
  • W piątek o godz. 19.00 w Centrum Kultury Jazovia w ramach festiwalu PalmJazz zagrają Monika Borzym (godz. 19.00) i Steve Clarke Trio (godz. 21.00). Finał tegorocznego święta muzyki jazzowej i etnicznej zaplanowano na sobotę 16 października. O godz. 19.00 w Arenie Gliwice wystąpią AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy i Jekaterina Drzewiecka.
  • 16 października o godz. 18.00 w Arenie Gliwice rozpocznie się Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej (Visual Concert) z filmową projekcją najpiękniejszych miejsc świata.
  • W sobotę Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) zaprasza na premierę spektaklu „Całe życie” w reżyserii J. Oparek. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 20.00. Będzie je można zobaczyć także w niedzielę 17 października o godz. 18.00.
  • 17 października o godz. 16.00 w kościele Zbawiciela (ul. Strzelców Bytomskich 17) rozpocznie się ostatni koncert w ramach Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego. Zagrają Duo Accosphere i Kwintet Smyczkowy Orkiestry Capella Cracoviensis.
  • Na niedzielę zaplanowano kolejną odsłonę festiwalu All’improvviso. Na Scenie Bajka (kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3) o godz. 18.00 wystąpi Holland Baroque.
  • Niezmiennie polecamy wizytę w kinie studyjnym Amok. W ten weekend szczególnie warto zobaczyć pełen zwrotów akcji kryminał „Jeźdźcy sprawiedliwości” w reżyserii A.T. Jensena.
  • Od piątku do 13 lutego w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) będzie można oglądać wystawę sztuki „Rzeźbiarze górnośląscy pierwszej połowy XX w.”.

Wszystkie wydarzenie kulturalne w Gliwicach są publikowane w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem i chcesz zaprosić mieszkańców na koncert, spektakl, wystawę na terenie miasta? Dodaj swoje wydarzenie poprzez formularz! (mm)