Aktualności | Kulturalny rozkład jazdy: 2–4 grudnia

Kulturalny rozkład jazdy: 2–4 grudnia

Kulturalny rozkład jazdy: 2–4 grudnia

Opublikowane: 02.12.2022 / Sekcja: Kultura 

W ten weekend będziemy świętować pierwsze urodziny Centrum Kultury Victoria – z tej okazji na Scenie Bojków odbędą się dwa ciekawe koncerty. Nie można także przegapić premiery spektaklu „Opowieść wigilijna” w Teatrze Miejskim.

piątek 2 grudnia

  • Biblioteka Centralna (ul. Kościuszki 17) zaprasza zainteresowanych górniczymi tradycjami i obrzędami na spotkanie z Kamilem Iwanickim. Prelekcja pt. „Niech żyje nam górniczy stan” rozpocznie się o godz. 18.00. Autor skupi się na tradycjach i zwyczajach związanych z kultem św. Barbary. Spotkanie jest organizowane w ramach „Śląskiego Tygodnia”. Wstęp wolny.
  • O godz. 18.00 w Muzycznej Przystani (ul. Odrowążów 101k), nowym miejscu na muzycznej mapie Gliwic, rozpocznie się koncert Krzysztofa Wałeckiego. Wokalista znany z Oddziału Zamkniętego zagra klasykę rocka.
  • O godz. 20.00 na Scenie Bojków (ul. Parkowa 5) usłyszymy niespotykaną mieszankę klasycznej muzyki indyjskiej i dźwięków flamenco z Andaluzji. Koncert da międzynarodowy projekt Indalucia w ramach obchodów pierwszych urodzin Centrum Kultury Victoria. 
  • Cechownia (ul. Bojkowska 35A) zaprasza na koncert duetu POLA Olszewska Komosiński promujący debiutancki album „13”. Start imprezy o godz. 20.00.

sobota 3 grudnia

  • Mikołajki za pasem, zatem na godz. 10.00 zapraszamy najmłodszych do Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) na warsztaty muzyczne „Mini Nutki”. Tym razem przeniesiemy się do chatki Elfów, gdzie przy dźwiękach muzyki będziemy pomagać Mikołajowi w liczeniu i pakowaniu prezentów.
  • O godz. 11.00 i 13.00 w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego (ul. Bojkowska 37) rozpoczną się warsztaty barbórkowe. Zapisy pod nr. tel. 665-280-021.
  • O godz. 11.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) wystartują warsztaty bożonarodzeniowe. Razem stworzymy tradycyjne ozdoby świąteczne na choinkę.
  • „Osiecka po męsku” w wykonaniu Marcina Januszkiewicza zabrzmi na Scenie Bojków. Piosenki Agnieszki Osieckiej przepuszczone przez pryzmat męskiej wrażliwości to zaskakujące i świeże spojrzenie na twórczość artystki. Koncert zorganizowany z okazji obchodów pierwszych urodzin CK Victoria rozpocznie się o godz. 19.00.

niedziela 4 grudnia

  • O godz. 11.00 i 13.00 w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego rozpocznie się druga odsłona warsztatów barbórkowych. Zapisy pod nr. tel. 665-280-021.
  • Na scenę kameralną Teatru Miejskiego w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) wkroczy Ebenezer Scrooge, bohater kultowej „Opowieści wigilijnej”. Premierę spektaklu zaplanowano na godz.16.00.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.