Kulturalny rozkład jazdy: 25–27 czerwca

Dodano: 25.06.2021 / Sekcja:
banner kulturalny

Prapremiera „Pokojówek” w Teatrze Miejskim w Gliwicach, premiera opery koncertowej „Cajo Fabricio” w ruinach teatru Victoria i dwie wystawy Związku Polskich Artystów Plastyków w Centrum 3.0 – to nasze propozycje na nadchodzący, kulturalny weekend.

  • W piątek 25 czerwca o godz. 19.00 Teatr Miejski w Gliwicach przedpremierowo zaprezentuje spektakl „Pokojówki” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Na scenie w dramacie  Jeana Ganeta zobaczymy Igę Bancewicz, Antoninę Federowicz i Aleksandrę Maj.
  • W sobotę w ruinach teatru Victoria odbędzie się wielka operowa premiera w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej All'improvviso. W „Cajo Fabricio” Johanna Adolfa Hassego wystąpi między innymi wybitny kontratenor Max Emanuel Cenčić i {oh} Orkiestra Historyczna.
  • W Centrum 3.0 przy ul. Studziennej prezentowane są dwie wystawy Gliwicko-Zabrzańskiego Okręgu ZPAP-u: „Debiuty” i „Sztuka włókna”.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.