Kulturalny rozkład jazdy: 28–30 maja

Dodano: 28.05.2021 / Sekcja:
Kulturalny rozkład jazdy – banner

W ten weekend w Gliwicach na „głodnych kultury” czeka sporo atrakcji. Co dla was mamy? Fantastyczny Dzień Dziecka, koncert chopinowski w Palmiarni, premierę spektaklu „Ożenek” w Teatrze Miejskim w Gliwicach i filmy dla dzieci w kinie Amok.

  • Kino Amok zaprasza na filmowy Dzień Dziecka. „Krudowie 2”, „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu” i „Co w duszy gra” – filmowe hity dla młodych widzów do zobaczenia od 28 do 30 maja.
  • Od dawna wyczekiwana premiera „Ożenku” w reżyserii Pawła Aignera już w sobotę 29 maja. Scena przy ul. Nowy Świat zaprasza teatromanów!
  • W niedzielę 30 maja zapraszamy na pełen atrakcji Dzień Dziecka. Na Rynku, w parku Chopina, na pl. Krakowskim i pl. Grunwaldzkim między godz. 12.00 a 19.00 będzie się działo bardzo, bardzo dużo. Wstęp wolny, dobra zabawa gwarantowana!
  • Także w niedzielę 30 maja w Palmiarni odbędzie się Dobry wieczór z Fryderykiem. Niezwykły koncert w gliwickich tropikach da pianista Tymoteusz Bies i Kwintet Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.
  • W Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki do 31 maja można oglądać wystawę ekslibrisów. Zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach tworzą prace nadesłane na Międzynarodowy Konkurs Graficzny na Ekslibris.

Wszystkie wydarzenia kulturalne znajdziecie na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.