Kulturalny rozkład jazdy: 6–8 maja

Dodano: 06.05.2022 / Sekcja:
kolaż zdjęć z wydarzeń kulturalnych z napisem Kulturalny rozkład jazdy

Przed nami majowy weekend pełen kultury. W Cechowni zabrzmi blues, a kino Amok będzie transmitować operę z Nowego Jorku.

piątek 6 maja

  • O godz. 19.00 w Teatrze Miejskim rozpocznie się Wieczór Teatromana ze spektaklem „Spin Doktor” w reżyserii Grzegorza Krawczyka. Po przedstawieniu będzie okazja do rozmowy z reżyserem i aktorami.
  • O godz. 19.00 na Scenie Bojków (ul. Parkowa 5) rozpocznie się Wieczór Małych Form Choreograficznych z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Oprócz Gliwickiego Teatru Tańca swoje etiudy zaprezentują zaprzyjaźnieni młodzi artyści z Zabrza, Bytomia i Siemianowic Śląskich.

sobota 7 maja

  • O godz. 18.55 w kinie Amok rozpocznie się transmisja „Turandot” Giacoma Pucciniego w reżyserii Franca Zeffirellego z Metropolitan Opera.
  • O godz. 20.00 w Cechowni (Nowe Gliwice, ul. Bojkowska) rozpocznie się koncert zespołu KSW. To będzie korzenny blues rodem z delty Mississippi.

niedziela 8 maja

  • O godz. 18.00 w galerii na6 rozpocznie się spotkanie z autorem wystawy fotograficznej „Ecce homo” – Arturem Brockim.
  • O godz. 19.00 w siedzibie Fundacji PaskudoFonia (ul. Bednarska 8) wystąpi Grzegorz Grunwald – poeta, kompozytor, śpiewający gitarzysta prezentujący głównie piosenkę autorską.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.