Narodowe Czytanie 2021 w Gliwicach

Dodano: 03.09.2021 / Sekcja:
banner

Akcja „Narodowe Czytanie” została zainaugurowana w 2012 roku i odbywa się pod honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku, podczas 10. edycji Narodowego Czytania, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza czytelników na skwer przed Biblioteką Centralną w Gliwicach na wspólne czytanie „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej oraz szereg atrakcji związanych z wydarzeniem.

W sobotę, 4 września, o godz. 15.00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie Narodowego Czytania. Następnie mieszkańcy zostaną zaproszeni do salonu Pani Dulskiej, który odwiedzą wspaniali goście! Usłyszymy fragmenty „Moralności pani Dulskiej” w wykonaniu aktorów Teatru Miejskiego w Gliwicach. Marian Kisiel – prof. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – w rozmowie z dziennikarką radia Katowice – Agnieszką Strzemińską – przybliży słuchaczom ponadczasowe dzieło Gabrieli Zapolskiej. Zwieńczeniem tego literackiego święta będzie koncert Kwartetu Smyczkowego Pani Dulskiej, który wykona utwory z przełomu XIX i XX wieku. Wydarzenie zakończy się około godz. 18.00.

Podczas imprezy na uczestników czekać będą quizy i zabawy literackie z nagrodami, animacje i zaczytana strefa relaksu. Dla odwiedzających salon Pani Dulskiej przygotowany będzie również pyszny poczęstunek.

Partnerami wydarzenia są Centrum Handlowe Forum i Teatr Miejski w Gliwicach.  Zapraszamy! (mat. org.)