Opera grzechu warta

Uaktualniono: 25.01.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
„Carmen”, reż. R. Eyre

„Carmen”, reż. R. Eyre (fot. materiały promocyjne)

„Carmen” Georgesa Bizeta już od XIX wieku podbija serca publiczności na całym świecie. To niewątpliwie jedna z najpopularniejszych oper w historii. 2 lutego w kinie Amok będzie wyświetlany na żywo spektakl prosto ze znakomitej Metropolitan Opery w Nowym Jorku.

„Carmen” po raz pierwszy została wystawiona na scenie Met już w 1884 roku. Od tego czasu popularność tej wspaniałej francuskiej opery nie słabnie. W 2019 roku zespół z Nowego Jorku proponuje połączenie starego z nowym. Uwielbiania przez widzów produkcja zyska nową, fantastyczną obsadę. Polscy widzowie niewątpliwie zwrócą szczególną uwagę na Aleksandrę Kurzak, która zaśpiewa partię Micaëli. Śpiewaczka wystąpi u boku męża – francuskiego tenora Roberto Alagni.

W roli ognistej i pełnej pasji Cyganki wystąpi Clémentine Margaine (mezzosopran). Z partią Carmen jest dobrze obeznana. Śpiewała ją już w Operze Paryskiej, Operze Australijskiej, a także w poprzednim spektaklu Metropolitan Opery. Hiszpańskie rytmy i tańce, a w tle oczywiście skomplikowana miłość (a nawet dwie) oraz walka na śmierć i życie.

Transmisja „Carmen” rozpocznie się w sobotę 2 lutego o godz. 18.55 w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3). Bilety można kupić w kasach kina oraz Teatru Miejskiego w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) oraz na stronie internetowej amok.gliwice.pl. (mm)