Tradycyjny jazz zabrzmi w Sośnicy

Dodano: 03.09.2021 / Sekcja:
tancerze na scenie Swing City (fot. materiały organizatora)

W sobotę 4 września odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Polish Happy Jazz Fest. Posłuchamy zespołów swingowych i dixielandowych ‒ cofniemy się do korzeni tego gatunku.

Impreza rozpocznie się o godz. 15.30 rozpocznie się od prawdziwej, dixielandowej parady. Uczestnicy imprezy przejdą ulicami Sośnicy. O godz. 16.15 w amfiteatrze przy ul. Przedwiośnie 1 rozpoczną się koncerty.

Zagrają: Enerjazzer (godz. 16.15), Lazy Swingers Band & Swing City Katowice (godz. 17.30), Parnas Brass Band (godz. 18.45), Jazz Band Ball & Stanley Breckenridge (godz. 20.00). Na koniec (o godz. 21.00) zaplanowano jam session.

Po raz drugi w ramach festiwalu zostanie zaprezentowana wystawa fotografii związanej z Jazzem Tradycyjnym pn. „Happy Zoom”. Wystawę będzie można obejrzeć w gościnnych pomieszczeniach Kawiarenki Zamkowej w Gliwicach, przy ulicy Bankowej 11, w godzinach otwarcia kawiarenki. Wystawa będzie dostępna dla szerokiej publiczności od 5 do 30 września – mówi Adam Solski, dyrektor festiwalu.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Jazzu Tradycyjnego. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Impreza jest dofinansowana z budżetu Miasta Gliwice. (mm)

grupa muzyków z instrumentami
Enerjazzer
koncert
Jazz Band Ball
grupa muzyków - zdjęcie promocyjne
Lazy Swingers Band
siedmiu muzyków, przy parapecie, stoją
Parnas Brass Band
mężczyzna w smokingu
Stanley Breckenridge
grupa muzyków z instrumentami
koncert
grupa muzyków - zdjęcie promocyjne
siedmiu muzyków, przy parapecie, stoją
mężczyzna w smokingu