Aktualności | True Tone Festival – gramy dalej!

True Tone Festival – gramy dalej!

Fot. materiały organizatora

True Tone Festival – gramy dalej!

Opublikowane: 30.05.2023 / Sekcja: Kultura 

Czas na drugą odsłonę tegorocznej edycji True Tone Festivalu. Spora dawka muzycznych wrażeń czeka nas już od czwartku. Jako pierwsi wystąpią EABS i Jaubi. 

True Tone Festival nie zwalnia tempa. Po piątkowym silent disco w wykonaniu Skalpela i Margańskiego oraz koncertach USO 9001 i Nene Heroine przyszedł czas na… kolejny zastrzyk pozytywnej energii! Jako pierwsi zadbają o to EABS i Jaubi, którzy wkroczą na Scenę Bojków (ul. Parkowa 5) już w czwartek, 1 czerwca. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Polski kwintet EABS dokonał muzycznej fuzji z Jaubi – zespołem z Lahore. Efektem jest mieszanka futurystycznego jazzu z Polski z tradycyjną muzyką Pakistanu. Połączenie fortepianu, syntezatorów, potężnej sekcji dętej oraz charakterystycznego dla EABS soczystego basu i perkusji spotka się z mistrzami tabli i sarangi oraz subtelnymi akcentami gitary elektrycznej. 

Kolejnego dnia, 2 czerwca, muzyczne stery przejmie zespół Niechęć, który w swojej twórczości miesza wiele elementów: jazzową improwizację, rockową energię, elektroniczne brzmienia, ale też ilustracyjność muzyki filmowej. W piątek wystąpią także Michał Jan – trójmiejski kompozytor i saksofonista –  oraz zespół Immortal Onion. Artyści pokazują, że fuzja nowoczesnego jazzu z elektroniką może być wciąż świeża i porywająca. Tego dnia koncerty również odbędą się na Scenie Bojków. Początek o godz. 19.00.

3 czerwca w muzyczną podróż porwą słuchaczy: Vega Trails – duet założony przez Milo Fitzpatricka i Jordana Smarta, opowiadający piękne, kręte historie, tworzący muzykę bardzo uduchowioną i lekką – oraz Hinode Tapes – projekt muzyków znanych z takich zespołów jak: Nanook of the North, Nene Heroine, wh0wh0, Hatti Vatti. Tym razem gdańszczanie wkraczają na zupełnie nową muzyczną ścieżkę, łączącą ambient, free jazz i post-rock. Początek o godz. 19.00 w Ruinach Teatru Victoria (al. Przyjaźni 18).

Na zakończenie – coś dla miłośników nie tylko dobrej muzyki, ale też kultowego serialu z lat 90. „Miasteczko Twin Peaks”. Projekt Twin Peaks Crew zaprezentują Hubert Zemler i The Roadhouse Band. Koncert rozpocznie się 4 czerwca o godz. 19.00 w Ruinach Teatru Victoria.

Bilety na wydarzenia można kupić online w serwisie ToBilet oraz stacjonarnie w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w nowej lokalizacji na terenie Centrum Przesiadkowego (od 1 czerwca). Bilety ulgowe dla posiadaczy Gliwickiej Karty Mieszkańca dostępne są wyłącznie w sprzedaży stacjonarnej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ckvictoria.pl

Plakat promujący wydarzenie 01.06 Plakat promujący wydarzenie 02.06 Plakat promujący wydarzenie 03.06 Plakat promujący wydarzenie 04.06