Tylko w duecie

Uaktualniono: 10.01.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
Duo Accosphere

Duo Accosphere (fot. materiały promocyjne)

20 stycznia podczas Podwieczorku muzycznego w Willi Caro wystąpi Duo Accosphere. Polsko-słowacki duet muzyczny tworzą zdolni akordeoniści: Alena Budzinakova i Grzegorz Palus.

Budzinakova gra na akordeonie klawiszowym, a Palus na guzikowym. Razem współtworzą jeden z najciekawszych akordeonowych projektów artystycznych ostatnich lat. Zaczęli razem grać w 2011 roku i od tego czasu zyskali międzynarodowe uznanie, koncertując dla publiczności w Polsce i za granicą.

W repertuarze Duo Accosphere jest zarówno muzyka współczesna, jak i transkrypcje kompozycji z wcześniejszych epok. Budzinakova i Palus aranżują także na akordeon utwory na fortepian, organy, a czasem na całą orkiestrę. Wygrali już kilka międzynarodowych konkursów muzycznych.

Koncert „Orkiestra dwóch instrumentów” rozpocznie się 20 stycznia o godz. 16.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Organizatorem jest Klub Inicjatyw Kulturalnych. Bilety w cenie 16 i 12 zł będą do nabycia od środy 16 stycznia w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wt.–sob., godz. 10.00–18.00) oraz przed koncertem w Willi Caro. (mm)