Winter Reggae w czerwcu

Uaktualniono: 13.03.2020 / Sekcja: / pdf
grupa wesołych mężczyzn Tabu (fot. materiały promocyjne)

Festiwal Winter Reggae zmienia datę – odbędzie się 6 czerwca. W klubie studenckim Spirala rozbujają was między innymi zespoły Tabu i Koniec Świata.

Festiwal Winter Reggae to najstarszy festiwal w Gliwicach i zarazem jeden z najstarszych w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 1985 roku w klubie studenckim Gwarek. Zimowe reggae zawsze było otwarte na inne gatunki muzyczne. Nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji.

Impreza rozkręci się na dwóch scenach. Na dużej będą królować grupy Tabu oraz Koniec Świata. Wystąpi także Strojnowy pod wodzą Piotra „Struny” Strojnowskiego, założyciela legendarnego zespołu Daab. Folkowe elementy przemycą chłopaki z kapeli Radykalna Wieś. Muzycy sami określają swój projekt jako „punk-wioskowy”. Na dużej scenie wystąpi także grupa Yelram.

A kto zagra na małej scenie? Didżeje, którzy spróbują uleczyć was tańcem. Pod szyldem Rehabillidancehall zagrają: Splendid sound, Dancehall Masak-Rah, Pozyton Sound, Yardee Crew i Tun Up Sound. Impreza rozpocznie się 6 czerwca o godz. 18.00 w Spirali (Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, ul. Pszczyńska 85).

Organizatorem festiwalu Winter Reggae jest Stowarzyszenie GTW. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. Bilety można kupić w kasie Mrowiska w cenie 40 zł w przedsprzedaży oraz za 50 zł w dniu imprezy. (mm)