Wirtualne „Akwarele” teatralne

Dodano: 30.12.2020 / Sekcja:
grafika - akwarela

„Akwarele z podróży – dzieje Mojżesza” to najnowsza premiera gliwickiego Teatru A. Spektakl familijny można obejrzeć w Internecie.

Produkcja Teatru A jest częścią cyklu Biblijny Projekt Dziecięcy. W teatralnej formie gliwiccy artyści opowiadają najmłodszym historię chrześcijaństwa. Tym razem bohaterem przedstawienia jest Mojżesz, biblijny przywódca Izraelitów, który wyprowadził ich z egipskiej niewoli i powiódł do Ziemi Obiecanej (do której sam jednak nie dotarł). 40 lat wędrówki do mlekiem i miodem płynącego Kanaanu to świetny materiał na spektakl.

Pomysł, by dziejami biblijnego Mojżesza zaintrygować dziecięcą wyobraźnię, sięgając do akwareli, skoro mówić chcieliśmy, za etymologią imienia – o Tym, który został „wyjęty z wody” – wydawał mi się smakowity od dobrych kilku lat… wart ryzyka trudnej techniki akwareli… – mówi Leszek Styś, reżyser i scenarzysta spektaklu.

„Akwarele z podróży – dzieje Mojżesza” można bezpłatne obejrzeć na stronie internetowej teatr-a.org/akwarele. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.