Aktualności | Zakupy w słusznej sprawie

Zakupy w słusznej sprawie

Zakupy w słusznej sprawie

Opublikowane: 10.06.2022 / Sekcja: Kultura 

W niedzielę 12 czerwca na al. Przyjaźni będzie rzadka okazja, by iść na zakupy i nie oszczędzać – na Skupie Kultury każda wydana złotówka jest przeznaczana na cele dobroczynne. Książki, płyty, filmy, gry planszowe – na największym w regionie kiermaszu kulturalnym znajdziecie wszystko, czego dusza zapragnie. Kto pierwszy, ten lepszy – początek o godz. 12.00!

Impreza w tym roku przenosi się z Rynku na al. Przyjaźni. Skup Kultury od początku łączy wsparcie finansowe dla osób niepełnosprawnych z dobrą, kulturalną zabawą. Dary na finał Skupu Kultury są przekazywane przez mieszkańców i wystawiane na sprzedaż – bez ustalonej ceny, według zasady „płacisz, ile chcesz”. Warto być hojnym i za wyszperaną książkę albo płytę wrzucić do puszki coś od serca – zebrane pieniądze trafiają bowiem do osób niepełnosprawnych. Są nimi podopieczni Stowarzyszenia Cała Naprzód, organizatora akcji. Cała Naprzód i Skup Kultury to solidne marki – organizacja i inicjatywa zostały wyróżnione w konkursie Liderzy Społeczni Gliwic.

Podczas imprezy odbędą się ciekawe warsztaty (m.in. tworzenia świec sojowych w ceramicznych miseczkach czy zakładek do książek w technice decoupage’u), minispektakl lalkowy, animacje dla dzieci i spotkania autorskie. Z czytelnikami w ruinach teatru Victoria (al. Przyjaźni 17) spotkają się: Magdalena Kulus (godz. 12.00), Marcin Meller (godz. 14.00) i Alek Rogoziński (godz. 16.00).

Skup Kultury potrwa do godz. 18.00. Impreza jest organizowana przez Stowarzyszenie Cała Naprzód, Centrum Kultury Victoria i Miejską Bibliotekę Publiczną, przy wsparciu licznych partnerów.