Zarzucamy sieci na kulturę

Uaktualniono: 18.05.2020 / Sekcja: / pdf
eleganccy muzycy orkiestrzy na scenie Gliwicka Orkiestra Kameralna (fot. materiały organizatora)

W Gliwicach powstaną dwie kulturalne aplikacje: „Wirtualnych wystaw wiele... w Muzeum w Gliwicach” i „Mamo, Tato, włącz Teatr”. W Internecie będziemy także świętować dwudziestolecie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Górnicza Orkiestra Dęta KWK Sośnica zaprasza do udziału w projekcie „Etno w sieci!”. Wszystkie inicjatywy są dotowane przez Narodowe Centrum Kultury.

Muzeum w Gliwicach planuje rozbudowanie swojej strony internetowej i wzbogacenie jej o nowe funkcjonalności. Będzie można zwiedzać trójwymiarowe wystawy z cyfrowymi eksponatami. Część platformy będzie interaktywna. Moduł „Wirtualny portret Gliwic” będą współtworzyć użytkownicy platformy, którzy uzupełnią przygotowaną przez Muzeum ekspozycję o własne materiały filmowe albo zdjęciowe.

Teatr Miejski w Gliwicach przygotowuje aplikację dla najmłodszych miłośników Melpomeny: „Mamo, Tato, włącz Teatr”. W sieci będzie można zobaczyć spektakle dla dzieci i młodzieży – zarówno te, które są już na afiszu TMG, jak i premiery. Natomiast Muzycy z Górniczej Orkiestry Dętej KWK Sośnica uruchomią projekt „Etno w sieci!”. Zostańcie na łączach!

„Kultura w sieci” to także uroczyste obchody dwudziestolecia działalności Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Muzycy przygotowują dla swojej publiczności wyjątkowy koncert online. Orkiestra powstała w 2000 roku z okazji 750-lecia miasta. Występują w niej świetni muzycy związani z Gliwicami, którzy na co dzień zasilają najlepsze zespoły w kraju, na przykład Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia czy Sinfonię Varsovię.