Zawsze pod ręką

Uaktualniono: 08.04.2019 / Sekcja: / drukuj / pdf
dziewczyna z ebookiem fot. nensuria / Freepik

O 23 tys. książek wzbogaciła się Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach. Z elektronicznej bazy Legimi od 1 kwietnia mogą korzystać użytkownicy smartfonów, czytników i tabletów. Wystarczy pobrać kod dostępu do e-bazy w jednej z gliwickich wypożyczalni i cieszyć się wygodą czytania.

Wystarczy jedno kliknięcie, żeby wypożyczyć na swoją elektroniczną półkę książki Stephena Kinga, Camilli Läckberg czy Remigiusza Mroza. W ofercie Legimi są nie tylko kryminalne bestsellery – spośród dostępnych 23 tys. tytułów każdy wybierze coś dla siebie. Poza ebookami można też wypożyczać audiobooki. Co ważne, książki można czytać także bez połączenia z Internetem.

Dzięki aplikacji Legimi można też sprawdzić, kiedy, jak i ile czasu czyta się książki. Licznik stron i minut może być niezłą motywacją – mówi Bogna Dobrakowska, dyrektor MBP w Gliwicach.

Kto może korzystać z Legimi? Każdy czytelnik MBP w Gliwicach. Wystarczy przyjść do jednego z dziewięciu oddziałów. Lista znajduje się na stronie biblioteka.gliwice.pl. Kod jest ważny do końca 2019 roku. Uwaga! Jeżeli konto jest obciążone jakimiś zobowiązaniami finansowymi na rzecz biblioteki – na przykład karą za przetrzymanie książek – trzeba będzie uregulować wszystkie należności, żeby otrzymać kod.

Legimi to druga, obok Ibuk Libry, baza e-książek dostępna dla czytelników gliwickiej biblioteki. Nowoczesny księgozbiór w naszym mieście tworzą książki tradycyjne, elektroniczne, mówione, a także filmy i gry planszowe. Można też zamówić książkę na telefon albo zostawić coś dla innych w jednej z plenerowych biblioteczek. (mm)