Zimowy spektakl

Dodano: 07.12.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf

8 grudnia odbędzie się premiera nowego przedstawienia w Teatrze Miejskim w Gliwicach. „Królowa Śniegu” według Hansa Christiana Andersena to propozycja dla młodych widzów.

Historia przyjaźni Gerdy i Kaja z tytułową Królową Śniegu w tle to jedna z najpopularniejszych baśni Andersena. W mroźnej, zimowej scenerii rozegra się opowieść o przemianie Kaja, który pod wpływem czaru porzuca rodzinny dom, a także o poświęceniu Gerdy. Dziewczynka wiele zaryzykuje, wyruszając na poszukiwanie przyjaciela. Czy odnajdzie także własną tożsamość? O tym przekonamy się oglądając przedstawienie w reżyserii Przemysława Jaszczaka.

W gliwickim przedstawieniu zostaną wykorzystane elementy teatru cieni, tańca i ruchu oraz teatru plastycznego – mówi Agnieszka Skowronek z TM-u.

Autorem muzyki jest Piotr Klimek, a za ruch sceniczny odpowiada Mikołaj Ratajski. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Aleksandra Starzyńska. W spektaklu wystąpią: Urszula Chrzanowska, Cezary Jabłoński, Anna Moś, Kornel Sadowski i Justyna Schabowska.

Premierę „Królowej Śniegu” zaplanowano na 8 grudnia o godz. 16.00. Przedstawienie jest skierowane do dzieci od 6 lat. Szczegółowy repertuar jest dostępny na stronie teatr.gliwice.pl. (mm)