Dom kultury w nowej odsłonie

Uaktualniono: 07.10.2019 / Sekcja: / pdf
dom kultury z zewnątrz fot. MDK Gliwice

Remont filii gliwickiego Młodzieżowego Domu Kultury w Bojkowie dobiega końca. Na kulturalnej mapie miasta pojawił się kolejny nowoczesny obiekt.

Prace przy ul. Parkowej 5 rozpoczęły się już w 2015 roku i są na ostatniej prostej. Budynek MDK-u zyskał nowoczesną salę ze sceną i widownią. Już niebawem w kalendarzu domu kultury mieszkańcy znajdą wiele ciekawych koncertów, spektakli i innych wydarzeń.

Scena i widownia są na parterze budynku, na piętrze znajduje się sala konferencyjna. Obiekt po remoncie ma wzmocniony dach, odnowione pomieszczenia (na dwóch piętrach), nowe instalacje (elektryczne, gazowe, odgromowe i wodno-kanalizacyjne) oraz centralne ogrzewanie. Inwestycja jest już na finiszu – wkrótce zostanie zamontowane zostanie nagłośnienie i oświetlenie sali widowiskowej.

Inwestycja została sfinansowana z budżetu Miasta Gliwice i kosztowała około 4,5 mln zł. Otwarcie filii Młodzieżowego Domu Kultury w Bojkowie jest planowane na początek 2020 roku.

„Emdek” kieruje swoją ofertę do szkół, ale nie tylko – w swoje mury zaprasza także mieszkańców dzielnicy. Do działań włączą się także osoby niepełnosprawne, seniorzy, a nawet wojsko. W obiekcie powstanie także izba pamięci poświęcona historii Bojkowa. (mm)

wnętrze domu kultury
fot. MDK Gliwice
nowa scena
fot. MDK Gliwice
scena
fot. MDK Gliwice
sanitariaty
fot. MDK Gliwice
wnętrze domu kultury fot. MDK Gliwice
nowa scena fot. MDK Gliwice
scena fot. MDK Gliwice
sanitariaty fot. MDK Gliwice