Kierunek: nieznane!

Uaktualniono: 07.12.2019 / Sekcja: / pdf
droga, w tle wysokie góry Patagonia (fot. Monigocan, licencja CC0)

Najstarsze i najgłębsze jezioro świata, niezwykłe spotkania na oceanicznych wyspach, wielka rowerowa przygoda w Amerykach – zaciekawieni? Jeżeli na myśl o tych wyprawach chcecie pakować plecaki, wpadnijcie na Festiwal Podróżniczy „Świat to za mało”.

W sobotę 7 grudnia we Fluorze (ul. Wyszyńskiego 11) odbędą się trzy niesamowite spotkania z podróżnikami. O godz. 16.00 Jakub Rybicki opowie o wyjątkowej, zimowej wyprawie nad jezioro Bajkał. Siarczyste mrozy, skuta lodem powierzchnia jeziora i niesamowite plenery – „syberyjskie morze” to magiczne miejsce.

O godz. 17.15 trochę nas rozgrzeje Tomasz Owsiany. Podróżnik opowie o Filipinach, które przemierzył w ciągu ośmiu miesięcy jako reporter. Poznał ten kraj od podszewki – wyrabiając węgiel, orząc bawołami pola ryżowe czy poznając arkana szamańskiej magii.

Ostatnie spotkanie, o godz. 18.30, będzie nie lada gratką dla tych, którzy najbardziej lubią poznawać świat z rowerowego siodełka. Z Alaski do Patagonii na dwóch kółkach? Wyprawa Piotra Strzeżysza była pełna malowniczych widoków i ciekawych spotkań na dwóch kontynentach.

Festiwal Podróżniczy „Świat to za mało” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przed Siebie. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. Na wszystkie prelekcje wstęp wolny. (mm)

mężczyźni jadą rowerami przez jezioro Bajkał
Jakub Rybicki (fot. materiały organizatora)
mężczyzna na kamienistym brzegu rzeki
Tomasz Owsiany (fot. materiały organizatora)
mężczyzna je na tle drzew
Piotr Strzeżysz (fot. materiały organizatora)
mężczyźni jadą rowerami przez jezioro Bajkał Jakub Rybicki (fot. materiały organizatora)
mężczyzna na kamienistym brzegu rzeki Tomasz Owsiany (fot. materiały organizatora)
mężczyzna je na tle drzew Piotr Strzeżysz (fot. materiały organizatora)