Typ zawartości: Termin

Więcej informacji na stronie igry.polsl.pl/index.php/program/

Typ zawartości: Termin

Koncert promujący nową płytę zespołu Nivel.

Typ zawartości: Termin

Prapremiera XIII Międzynarodowego Festiwalu Jazz w Ruinach, czyli koncert zespołu jazzowego PSM Gliwice na tarasie Ruin Teatru Victoria w Gliwicach. Zespół działa i występuje pod kierownictwem Jarosława Spałka.

Wstęp wolny.

Typ zawartości: Termin

Otwarcie wystawy grafik i plakatów młodych artystów z całego świata, absolwentów, ale także studentów uczelni artystycznych spod niemal każdej szerokości geograficznej.

kurator wystawy: Tomasz Kipka

Wstęp wolny.

 

Typ zawartości: Termin

Szymon Łukowski Quintet to nowy projekt saksofonisty, kompozytora i aranżera związanego z trójmiejskim i bydgoskim środowiskiem muzycznym. W lutym 2017 roku nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia ukazał się najnowszy album grupy zarejestrowany w międzynarodowym składzie.

Typ zawartości: Termin

Trzech młodych muzyków z Vorarlbergu i jeden z Wiednia założyło w 2014 roku elektryzujący zespół, który nazwali Existenzhengste [Ogiery/Lęki Istnienia].

Andreas Broger – saksofon, klarnet
Alexander Kranebetter – trąbka
Johannes Bär – tuba
Alexander Yannilos – perkusja

Wstęp wolny.

Typ zawartości: Termin

Muzyczne opowieści oscylujące wokół ethno jazzu w swoistych, folkujących przestrzeniach. Zespół powstał w Poznaniu, gdzie od czerwca 2016 muzycy rozpoczęli wspólną przygodę. Ma już na swoim koncie Nagrodę Specjalną na festiwalu Jazz Wolności 2016 w Sopocie.

Typ zawartości: Termin

Albert Vila jest jednym z najlepszych hiszpańskich gitarzystów młodego pokolenia, laureatem nagród zdobytych w Hiszpanii, Holandii. Został również nagrodzony za swoją kompozycję pierwszą nagrodą na Jazz Hoeilaart 2012 w Belgii.

Albert Vila – gitara
Daniel Jonkers – perkusja
Alex Gilson – kontrabas

Wstęp wolny.

Typ zawartości: Termin

Festiwal elektrONarracje prezentuje nowatorskie projekty artystyczne z pogranicza sztuk. W programie są animacje komiksów i projekcje filmów niemych z muzyką na żywo. Spotykamy się na pl. Krakowskim!

6 sierpnia zanimowany zostanie komiks „Garbus”, a wyświetlony film „Generał” z muzyką Dominika Strycharskiego (Doministry).