Typ zawartości: Termin

Więcej informacji o wystawie na stronie Muzeum.

Informacje dla zwiedzających.

Typ zawartości: Termin

Otwarcie wystawy:  12 maja, godz. 17.00. Wstęp na wernisaż wolny, liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na stronie Muzeum.

Typ zawartości: Termin

Więcej informacji TUTAJ.

Typ zawartości: Termin

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach wraz z Polskim Związkiem Filatelistów - Oddział Gliwice zapraszają na wystawę, na której zaprezentowane zostaną zbiory śląskich filatelistów poświęcone tematyce maryjnej.

Typ zawartości: Termin

Na wystawie zaprezentują swoje prace artyści młodego pokolenia - absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, mieszkający na Śląsku, niektórzy związani z Gliwicami.

Typ zawartości: Termin

Agnieszka Tomiczek zaprezentuje esej fotograficzny na temat degradacji Górnego Śląska.

Wernisaż zaplanowano na 25 sierpnia o godz. 18.00.

Typ zawartości: Termin

Paweł Steller (1895-1974) urodził się w Ustroniu, ale prawie 50 lat mieszkał, żył i pracował w Katowicach. Ten wybitny artysta śląski zdobył uznanie w krajowych i światowych kręgach artystycznych. Złote medale otrzymał za grafiki na wystawach w kraju i za granicą.

Typ zawartości: Termin

Prezentowane w gliwickiej Czytelni Sztuki prace Nicholasa Vaughana powstały w ramach programu rezydencyjnego realizowanego na Śląsku przez bytomską Kronikę. Rezydencja artystyczna, rozumiana zwykle jako podróż sprzyjająca kontaktowi z inną kulturą, w przypadku Nicholasa Vaughana była czymś więcej: powrotem do kultury własnej.

Typ zawartości: Termin

Zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii na Przegląd Portfolio Młodych Fotografów - uczniów kierunku Fototechnik z klas 2,3 i 4 Technikum TEB Edukacja w Gliwicach. Przedstawione zostaną najlepsze prace młodych artystów obejmujące przeróżne dziedziny fotografii: reportaż, portret, dokument, martwa natura, koncept, sesje fotograficzne....

Typ zawartości: Termin

Wernisaż wystawy grupy fotograficznej ACZKOLWIEK z okazji 10. lecia istnienia.

Wernisażowi towarzyszyć będzie prelekcja.

Wstęp wolny.