Typ zawartości: Strona
// 06-12-2021

Szczęść Boże, Górnicy!

Górnicy na scenie

Spotkanie barbórkowe to wyjątkowe wydarzenie podkreślające nie tylko znaczenie górnictwa dla gospodarki, ale też  jego rolę w tworzeniu kultury i obyczajowości Śląska. W Gliwicach górnicy świętowali podwójnie – 3 grudnia podczas uroczystości Barbórkowe Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej oraz 4 grudnia, podczas Barbórki w KWK Sośnica. W uroczystościach wziął udział prezydent Gliwic Adam Neumann.

Typ zawartości: Strona
// 03-12-2021

Kulturalny rozkład jazdy: 3–5 grudnia

kolaż zdjęć z wydarzeń kulturalnych

Rozpoczyna się Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy, a kino Amok zaprasza na transmisję opery „Eurydyka” z Metropolitan Opera. Kulturalny weekend czas zacząć!

Typ zawartości: Strona
// 02-12-2021

Gdzie spotkać Świętego Mikołaja?

Mikołaj za oknem

Mamy dobre wieści z lapońskiego sztabu Świętego Mikołaja – święty uznał, że gliwiczanie byli w tym roku bardzo grzeczni i wybiera się do nas z wizytą. Wesołego jegomościa w czerwonym kubraku i z długą białą brodą będzie można spotkać w wielu miejscach Gliwic. Jak on to robi? Tego nikt nie wie, nawet sam Święty Mikołaj. Nie wnikajmy zatem i my – kiedy wierzyć w cuda, jeśli nie w okresie Świąt?

Typ zawartości: Strona
// 01-12-2021

Patronem „Ławeczki znanych gliwiczan” będzie…

aleja Przyjaźni

…Tadeusz Teodorowicz-Todorowski, architekt. Tak zdecydowali internauci w głosowaniu na portalu „Nowin Gliwickich”.

Typ zawartości: Strona
// 01-12-2021

Koniec prac na ul. Zygmuntowskiej – można jechać!

łuk ul. Zygmuntowskiej

Zakończyły się prace na łuku drogi na ul. Zygmuntowskiej. Szerokiej i bezpiecznej drogi!

Typ zawartości: Strona
// 29-11-2021

Mikołajkowe koncerty

elegancka para śpiewaków

6 grudnia w Gliwicach zaplanowano dwa ciekawe koncerty. W Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10) wystąpi duet Maria Taytakova & Ladislav Fanzowitz, a w restauracji Spichlerz (ul. Wiejska 16b) – Slovic.

Typ zawartości: Strona
// 26-11-2021

Kulturalny rozkład jazdy: 26–28 listopada

kolaż zdjęć z wydarzeń kulturalnych i napis „Kulturalny rozkład jazdy”

Teatr Miejski w Gliwicach ponownie wystawi „Najmrodzkiego”, a w ramach „Śląskiego Tygodnia” w Bibliotece Centralnej zagra grupa Krzikopa. Co jeszcze robić w Gliwicach podczas nadchodzącego weekendu? Mamy dla was garść kulturalnych propozycji!

Typ zawartości: Strona
// 25-11-2021

Pamięć przypieczętowana. Jerzy Wojewódzki patronem hali w Sośnicy

tłum ogląda odsłonięta tablicę

„Tyle jesteś wart, ile możesz bezinteresownie zrobić dla drugiego człowieka” – mówił często Jerzy Wojewódzki (1955–2018), nieodżałowany charyzmatyczny trener i sędzia futsalu, społecznik i nauczyciel służący bezinteresowną pomocą, wychowawca kilku pokoleń młodych gliwiczan, wielki przyjaciel dzieci i młodzieży. Motto, któremu był wierny przez całe życie, zdobi teraz tablicę pamiątkową umieszczoną i odsłoniętą 24 listopada w sośnickiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sikorskiego 130. Odnowiony w tym roku obiekt już oficjalnie nosi imię Jerzego Wojewódzkiego.

Typ zawartości: Strona
// 24-11-2021

Centrum Przesiadkowe coraz bliżej

budowa Centrum Przesiadkowego z lotu ptaka

Czy deszcz, czy pogoda – zmiany na placu robót wielkiej miejskiej inwestycji są coraz bardziej widoczne. Nowoczesny kompleks Centrum Przesiadkowego z charakterystycznymi „falami” zadaszeń i odnowioną ponadstuletnią wieżą ciśnień w tle będzie łączył transport koleją z systemem stacji autobusów miejskich, regionalnych i międzynarodowych, oferując także podróżnym miejsca postojowe dla samochodów, wygodną infrastrukturę rowerową oraz zaplecze komercyjne.

Typ zawartości: Strona
// 23-11-2021

Park Starokozielski zabytkiem

Drewniany kościół n aterenie parku Kozielskiego

Park Starokozielski został wpisany do rejestru zabytków. To ważne dla Gliwic miejsce pod względem historycznym i urbanistycznym, ale też rekreacyjnym – mieszkańcy chętnie korzystają z walorów parku i  wypoczywają w cieniu wiekowego drzewostanu. Dzieci z kolei bawią się na niedawno oddanym do użytku nowym placu zabaw.