Szobiszowice

Villa Art Korab

Villa Art Korab

Villa Art Korab znajduje się 2,4 km od stadionu miejskiego im. P. Wieczorka. Oferuje zakwaterowanie ze wspólnym salonem, ogrodem oraz obsługą pokoju. Goście mogą bezpłatnie korzystać z WiFi i prywatnego parkingu.

Dżungla

Dla dzieciaków przygotowano mnóstwo atrakcji, a wśród nich: ogromną trzypoziomowa konstrukcja zabawowa ze szklaną podłogą, labiryntami i torem przeszkód, 3 zjeżdżalnie w tym takaże dwutorowa, 3 sale urodzinowe, 2 baseny z piłeczkami, 2-metrowa ściana wspinaczkowa, 2 trampoliny do skakania, armatki na kulki, boisko do piłki nożnej i koszykówki, a ponadto: tor saneczkowy, zjazd na tyrolce oraz jedyna w swoim rodzaju wieża spidermana.

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek–niedziela: godz. 10.00–20.00.
Boisko GKS Piast w Szobiszowicach

Boisko GKS Piast w Szobiszowicach

Boisko do piłki nożnej.

Filia nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach

Filia nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach

Placówka ogólnodostępna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oferuje zbiory z zakresu:literatury pięknej i popularnonaukowej, czasopisma, audiobooki, gry planszowe, filmy. Na miejscu dostępne są 3 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Można korzystać z usług ksero i skanowania.

Kościół pw. św. Bartłomieja (tak zwany nowy)

Kościół pw. św. Bartłomieja (tak zwany nowy)

Autorem projektu wybudowanego na początku XX stulecia kościoła był Ludwik Schneider. Monumentalna świątynia jest utrzymana w stylu neogotyckim. Bryłę z czerwonej cegły klinkierowej przełamuje prawie stumetrowa wieża. Ołtarz główny mierzy siedemnaście metrów wysokości i jest zrealizowany w drewnie. Szczyt konstrukcji wypełnia olejne płótno z wizerunkiem św. Bartłomieja.

Kryta pływalnia Delfin

Kryta pływalnia Delfin

Kryta pływalnia Delfin oferuje pływalnię o długości 25 m, brodzik dla dzieci, dwie zjeżdżalnie wodne, dwa whirlpoole, saunę mokrą i suchą, solarium, naukę i doskonalenie pływania, naukę pływania dla niemowląt, zajęcia fitness i siłownię.

Godziny otwarcia:

Restauracja Portowa

Kuchnia śląska i europejska. Restauracja z oryginalnym wnętrzem, składającym się z 3 obszernych, otwartych poziomów odzwierciedlających poszczególne pokłady pełnomorskiego okrętu.

DiVino

Włoska kuchnia, pizza z pieca opalanego drewnem.

Motel Rejtan

Motel w Szobiszowicach.