Aimee Allen Quartet

Dodano: 12.03.2019 / drukuj / pdf
wokalistka fot. materiały organizatora
Czas wydarzenia: 
2019-03-28 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Kultury Jazovia (Rynek 10)
Tematyka wydarzenia: 
Filharmonia
Organizator: 
Fundacja Integracji Kultury

Ta wokalistka anektuje do swojego świata muzyki kluby i sale koncertowe na całym świecie. Urodziła się i wychowała w Pittsburghu w stanie Pensylwania (USA).

Połączenie jej wokalnej wrażliwości z muzyką było realizowane od dziecka, co w dużej mierze było zasługą jej matki, która kultywowała w domu przywiązanie do muzyki poprzez regularne odsłuchy klasycznych, jazzowych płyt winylowych. Choć śpiew był częścią jej dzieciństwa, Aimée po raz pierwszy zaczęła śpiewać profesjonalny jazz w college'u. Po ukończeniu studiów przeprowadziła się do Paryża, gdzie regularnie występowała w klubach jazzowych i na festiwalach.

Głęboka relacja między francuską publicznością a brazylijską bossa nową doprowadziła Ją do utworzenia Les Bossa Novices, paryskiej grupy poświęconej bossa nowej i jazzowi. Obecnie Aimée występuje w Nowym Jorku, ale kradnie też uwagę publiczności za granicą, koncertując we Francji, Włoszech, Rosji i Senegalu. Standardy i bossa nowy są  główną częścią jej repertuaru, ale należy też zwrócić na fakt, że jest znakomitą tekściarką, śpiewa także swoje oryginalne kompozycje, z których wiele stało się punktem bezgranicznego uwielbienia fanów.

Kategorie wydarzenia: