Marek Bracha i Atom String Quartet

Dodano: 30.08.2019 / pdf
Marek Bracha fot. materiały organziatora
Czas wydarzenia: 
2019-10-18 18:30
Miejsce wydarzenia: 
Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju (ul. Bojkowska 37)
Tematyka wydarzenia: 
XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Improwizowanej „All’Improvviso”
Organizator: 
Towarzystwo Kulturalne Fuga

Marek Bracha – wszechstronny pianista wykształcony w Warszawie i Londynie. Aktywnie koncertuje z repertuarem muzyki klasycznej, który wykonuje na instrumentach współczesnych oraz tych z epoki.

Pianista współpracuje także z polskimi kompozytorami poszerzając repertuar o nowe pozycje solowe, kameralne oraz z towarzyszeniem orkiestr. Ma w dorobku prawykonania utworów I Zalewskiego, D. Przybylskiego, J. Bruzdowicz. M. Majkusiaka. Koncertuje na fortepianach historycznych, jak również prowadzi wykłady i warsztaty przybliżające problemy wykonawstwa historycznego (m. in. Akademia Fortepianów Historycznych w Lusławicach w 2017 roku).

Swoimi koncertami na całym świecie (m. in. Chiny, Japonia, Włochy, Niemcy, Francja, USA, Wenezuela, Chile) popularyzuje muzykę polską. Jako solista współpracuje z takimi dyrygentami jak Jerzy Maksymiuk, José Maria Florêncio, Alun Francis czy Jacek Kaspszyk. Jako kameralista występuje z Tobiasem Kochem, Marcinem Maseckim, Maciejem Frąckiewiczem oraz zespołami Atom String Quartet, Royal String Quartet i Meccore String Quartet.

Kategorie wydarzenia: