Festiwal Miasta i VIII Rodzinny Piknik Seniora

Dodano: 21.08.2019
impreza w parku fot. Z. Daniec / UM Gliwice
Czas wydarzenia: 
2019-09-07 12:00 do 2019-09-08 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Park Chopina
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Energetycznie, kolorowo i niezwykle różnorodnie zapowiada się tegoroczny Festiwal Miasta Gliwice.

Podobnie jak w ubiegłym roku, o godz. 12.00 imprezę rozpocznie Wielka Parada, która barwnym korowodem przejdzie z Rynku przez ul. Zwycięstwa i Barlickiego, do Parku Chopina.

Program sceniczny rozpocznie się o godz. 12.30. W jego centrum Gliwice oraz znani i lubiani gliwiczanie. Nie zabraknie występów tanecznych, artystycznych i teatralnych, pokazów mody oraz koncertów prezentujących różne gatunki muzyczne.

Na dobry muzyczny początek jazzowo-bluesowy KSW 4 Blues; ok. 17.00 sceną zawładnie idolka nastolatek Sylwia Lipka, a na zakończenie wieczoru, o godz. 19:00 swoją wyjątkową barwą głosu rozgrzeje nas Mateusz Mijał.

Poza muzycznymi atrakcjami, ok. godz. 13.30 najmłodsi zobaczą bajkę familijną na żywo pt. „Pieskie życie”, a ok. 18.00 – już dla całych rodzin – wyjątkowy, interaktywny, wędrowny spektakl „Zmysły”, który swoją barwną formą bawi widza w każdym wieku.

Na niedzielę 8 września przewidziano VIII Rodzinny Piknik Seniora, scena należeć więc będzie do szczególnie ukochanych  Jorgusiów, Karpowicz Family, Kabaretu RAK i Krzysztofa Koniarka.

Przez cały weekend dostępne będą dla mieszkańców niezliczone ilości atrakcji – największe dostępne na rynku popularne „dmuchańce”, warsztaty dla Małych i Dużych, m.in. tworzenie biżuterii, malarskie, ceramiczne, florystyczne, papierowe, a także stoiska edukacyjne przygotowane przez gliwickie szkoły i przedszkola, które przybliżą charakterystykę dzielnic naszego miasta oraz zaproponują szereg ciekawych animacji rodzinnych.

Strefa Sportu zaspokoi ambicje najbardziej wymagających kibiców footbolu i koszykówki. Będzie można wziąć udział w treningu z zawodnikami drużyny obecnego Mistrza Polski lub spróbować sił w konkursie rzutów osobistych pod czujnym okiem zawodników GTK. Dodatkową atrakcją w sobotę 7 września będzie zapewne ekspozycja Pucharu Mistrza Polski, który wywalczyła nasza drużyna.

Wikingowie, którzy rozłożą swoje obozowisko tuż przy Palmiarni, pokażą uroki codziennego życia w okresie wczesnego średniowiecza.

Wraz z gliwicką Fabryką Opla powstanie prototyp samochodu dostawczego, który wejdzie do produkcji w 2021 r.! Będzie to pierwszy samochód dostawczy wyprodukowany przez mieszkańców Gliwic we współpracy z pracownikami Opla.

Dla pragnących wyciszenia i odpoczynku przygotowana zostanie specjalna Strefa Relaksu z wygodnymi fotelami z baldachimem i wyciszającą muzyką relaksacyjną.

Jarmark Festiwalowy zapewni możliwość nabycia oryginalnych produktów rękodzielniczych gliwickich wytwórców: ceramiki, pięknie haftowanej pościeli, ubrań, biżuterii i dodatków.

Sobotnia Strefa Urody pozwoli skorzystać z porad kosmetycznych i dietetycznych, a w niedzielę dodatkowa przestrzeń zdrowia umożliwi przeprowadzenie badań słuchu, pomiarów cukru i ciśnienia.

To tylko niektóre z propozycji organizatorów. Pewne jest, że w tym czasie Park Chopina zamieni się w wielką, kolorową Krainę Różnorodności!

Wszystkie atrakcje w ramach Festiwalu są bezpłatne.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, jak co roku, włącza się w zainaugurowaną przez Prezydenta RP w 2012 roku akcję „Narodowe Czytanie”. 7 września w Parku Chopina odbędzie się maraton czytania nowel. W programie: konkursy i zabawy literackie, a także kącik dobrej książki.

 

Kategorie wydarzenia: