Festiwal mejKiNG 2020 - sztuka majsterkowania

Dodano: 30.09.2020 / pdf
Nagłówek festiwalu mejking
Czas wydarzenia: 
2020-10-10 10:00 do 2020-10-11 17:00
Miejsce wydarzenia: 
Wydarzenie online
Organizator: 
Warsztat Miejski
Organizator kontakt: 
e-mail: halo@warsztatmiejski.pl

Festiwal mejKiNG 2020 - sztuka majsterkowania
10 - 11 października (sobota, niedziela) 2020 r.

Tęsknisz za ZPT? Domowe dłubanie to Twoja największa pasja? Lubisz sobie wszystko dokręcić i naprawić własnymi rękami? Zatem jeden z październikowych weekendów jest dla Ciebie.
Najbardziej techniczny festiwal artystyczny już wkrótce online!

Warsztat Miejski zaprasza na doroczne święto twórców, artystów, rzemieślników, majsterkowiczów, a więc czwartą edycję Festiwalu mejKiNG w Gliwicach. W tym roku pod hasłem „Sztuka majsterkowania”. Będzie ciekawie, jak zwykle, ale inaczej. W tym roku festiwal realizowany jest w sieci. Ze względów bezpieczeństwa wszystkie wydarzenia odbędą się online. Zamiast stacjonarnych warsztatów, każdy chętny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji, otrzyma zestaw materiałów, w specjalnie na tę okazję przygotowanym pudełku, aby w festiwalowe dni, w czasie rzeczywistym połączyć się z prowadzącymi i wspólnie majsterkować.
Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem platformy Evenea.pl link do katalogu warsztatów https://evenea.pl/pl/katalog-wydarzen?q[name][prefix]=mejking

Po wyczerpaniu limitu miejsc, na niektóre warsztaty będzie możliwość wpisania na listę dodatkową. Ochotnicy z tej listy również będą mogli wziąć udział w warsztatach. Warunek konieczny: osoba, która zgłosi chęć uczestnictwa, będzie musiała zorganizować niezbędne narzędzia i materiały we własnym zakresie.

Aby tradycji stało się zadość dla uczestników festiwalu przygotowano koncert, a w zasadzie koncerty. W sobotę, 10 października, po godz. 19:00 jako pierwszy będzie transmitowany koncert krakowskiego skłądu Gypsyandtheacidqueen i przyjaciele godzinę później o 20:00 rozpocznie się kolejna odsłona projektu “Nastaw ucho”. Muzycy tym razem zmierzą się z repertuarem gwiazd należących do “The 27th Club”. Wieczorem wybrzmią hity Jimmiego Hendrixa, Kurta Cobaina czy Amy Winehouse. W autorskich aranżacjach i ciekawej przestrzeni hali GZUT.
Drugi dzień Festiwalu to dalszy ciąg warsztatów i wirtualne odwiedziny polskich “makerspace” czyli społecznych pracowni i przestrzeni do majsterkowania. Uczestnicy wydarzenia odwiedzą m.in. Wytwórnię w Krakowie czy nadmorskie Cumy, czyli miejsca oddające ducha takiej przestrzeni jaką Warsztat Miejski planuje stworzyć w Gliwicach.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem platformy Evenea.pl link - po rejestracji należy odebrać pudełko z materiałami na warsztaty.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Warsztat Miejski w Gliwicach. Link do wydarzenia na facebooku: tutaj znajdziesz szczegóły
Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

Partnerami wydarzenia są: Gliwickie Zakłady Usług Technicznych, Leroy Merlin, Nettigo, Botland, Mal.drew, Warsztat pod kasztanem, Figle, Nastaw Ucho.
Patronami wydarzenia są: Telewizja Imperium Gliwice, Radio CCM, Nowiny Gliwickie, tubagliwic.pl, Śląskie Trendy, Super Bajtel.

Link do wydarzenia na facebook: https://www.facebook.com/events/2550701304966352/

Kategorie wydarzenia: