MICHAŁ GOŁKOWSKI – spotkanie autorskie

Dodano: 23.09.2020 / pdf
MICHAŁ GOŁKOWSKI – spotkanie autorskie
Czas wydarzenia: 
2020-10-29 17:00 do 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Biblioteka Centralna (ul. Tadeusza Kościuszki 17)
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
Organizator kontakt: 
promocja@biblioteka.gliwice.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na literackie spotkanie z Michałem Gołkowskim, które poprowadzi Adam Szaja.

Michał Gołkowski - urodzony w 1981 roku, z zawodu tłumacz. Poliglota. Debiutował w kwietniu 2013 roku powieścią „Ołowiany Świt” – nieustannie widoczną w zestawieniu najlepiej sprzedających się książek fantastycznych 2014 oraz 2015 roku. Od tamtej pory ukazało się jeszcze piętnaście jego książek oraz szereg opowiadań. Najważniejsze cykle to m.in. seria „S.T.A.L.K.E.R.” (osadzona w uniwersum bestsellerowej gry pod tym samym tytułem), „Komornik” (dystopijna wizja świata po biblijnej apokalipsie), „Stalowe Szczury” (cykl o czasach I wojny światowej z lekką nutą fantazji), „Siedmioksiąg grzechu” (rasowe fantasy heroiczne w całym wachlarzu epok historycznych) oraz trylogia „Sybirpunk” (dystopijna, bandycko-kryminalna wizja Rosji w niedalekiej przyszłości). Swoje książki wydaje w „Fabryce Słów”, wiodącym na rynku Polskim wydawnictwie rodzimej oraz zagranicznej fantastyki, u boku Pilipiuka, Grzędowicza, Ziemiańskiego, Piekary oraz Komudy.

W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie zachowanie wszystkich niezbędnych środków ostrożności: złożenie pisemnego oświadczenia, obowiązkowe zasłonięcie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

Na spotkanie zapraszamy w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie wydarzenia: