Hot Summer Shorts

Hot Summer Shorts

Hot Summer Shorts

Opublikowane: 03.08.2017 / Sekcja: Kulturalne  Film 

Czas wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: kino Amok  ul. Dolnych Wałów 3 

Organizator: kino Amok 

W tym sezonie przygotwany został program złożony z pięciu międzynarodowych, komediowo-przygodowych filmów z przymrużeniem oka, bo jak wiadomo lato to idealny czas na rozrywkę pełną parą! Obejrzymy m. in. komedię o nietypowych nastolatkach żyjących w społeczeństwie o odwróconych rolach kulturowych, francuski film przygodowy o wędrownym pchlim cyrku, panoramę Turcji z punktu widzenia imprezujących nastolatków oraz ironiczną, a jednocześnie wybitnie zabawną i prawdziwą wariację na temat stereotypów dobrego macierzyństwa.

  • La disco resplandece (The Disco Shines) reż. Chema Garcia Ibarra, Turcja/Hiszpania 2016, fabuła, 12’

Kwietniowa sobota. Cień rozprzestrzenia się nad górami, zachodzi słońce. Pięciu chłopaków szykuje się na wieczór: mają alkohol, samochód i muzykę. Nieistotne, że dyskoteka została zamknięta lata temu.

 

  • Girls & Boys reż. Ninja Thyberg, Szwecja, 2015, fabuła, 30’

16-letni Nour jest napaloną nastolatką, której największym pragnieniem jest stracenie dziewictwa. Nie potrafi rozmawiać z chłopakami, więc jak ma sprawić, by ktoś chciał się przed nią rozebrać? Girls & Boys to młodzieżowa komedia rozgrywająca się w świecie, w którym odwrócone są role kulturowe.

 

  • Une vie de chien (Dog’s Life) reż. Thierry Garcia, Francja, 2016, fabuła, 21’

Francuski film przygodowy, okraszony czarnym humorem. Mistrz John i jego pomocnik Arigo żyją z zysku, jaki przynosi im pchli cyrk. Na mocy zawartego między nimi paktu, Arigo musi karmić pchły swoją krwią. Pewnego dnia, młodzieniec odkrywa mroczny sekret mistrza…

 

  • Moms on Fire reż. Joanna Rytel, Szwecja/Polska 2016, animacja, 12’

Jak to jest być w zaawansowanej ciąży na cztery dni przed porodem? Masz ochotę się zabawić, ale twój chłopak i tak jest nudziarzem. I wtedy to się staje. Jesteś w ciąży. Znowu. Ohyda!!!

 

  • Moby reż. Sebastien Hann, Szwajcaria, 2016, fabuła, 7’

Samotność potrafi być nie do zniesienia. Co robisz, gdy opuszcza cię ostatni przyjaciel? Trzeba wypełnić pustkę, jaka po nim zostaje. Tragikomiczna opowieść o ludzkiej potrzebie nawiązywania relacji.