„Sen niemożliwy, czyli jak powstawał Twój Vincent”, reż. M. Węcel

Dodano: 21.02.2019 / drukuj / pdf
kobieta przy pianinie „Twój Vincent”, reż. D. Kobiela, H. Welchman
Czas wydarzenia: 
2019-03-08 18:15
Miejsce wydarzenia: 
Scena Bajka – Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3)
Tematyka wydarzenia: 
pokaz specjalny i spotkanie z gościem
Organizator: 
kino Amok

Film dokumentalny „Sen Niemożliwy” opowiada o początkach filmu „Twój Vincent”, o trudnościach z którymi Dorota Kobiela i Hugh Welchman musieli się zmagać podczas produkcji, oraz o niespodziewanym sukcesie i przyjęciu filmu na całym świecie.

Usłyszymy osobiste refleksje twórców na temat ich doświadczeń i wspomnień z produkcji, ale również historię o tym jak projekt na krótki film animowany stał się jednym z najbardziej kasowych polskich filmów w historii. Kamera towarzyszy reżyserom w ich zmaganiach na różnych etapach produkcji i dokumentuje wymagający proces malowania poszczególnych ujęć. Upamiętnia trwającą 10 lat podróż, którą wieńczy wprowadzenie na kinowy ekran pierwszego w całości namalowanego filmu pełnometrażowego.

Gość pokazu: Mariusz Maksel, artysta malarz, kustosz filmu „Twój Vincent”, jeden z ponad stu malarzy biorących udział w tym unikatowym projekcie. Urodzony w Katowicach, skończył studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Artystycznym w Cieszynie, specjalizacja: malarska kreacja obrazu. Dyplom zrobił w Pracowni Malarstwa prof. dr hab. Elżbiety Kuraj oraz ad. Krzysztofa Dadaka w 2012 roku.

Kategorie wydarzenia: