„Leonardo. Obrazy wszystkie ”, reż. P. Grabsky

Dodano: 26.09.2019 / pdf
slider
Czas wydarzenia: 
2019-10-20 18:15
Miejsce wydarzenia: 
Scena Bajka – Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3)
Tematyka wydarzenia: 
Sztuka na ekranie
Organizator: 
kino Amok

Tym razem w ramach międzynarodowego cyklu reportaży Sztuka na Ekranie do kin trafia nasza krakowska „Dama z łasiczką”. Ten i wszystkie inne ocalałe obrazy i rysunki Leonarda da Vinci obejrzymy w najnowszym filmie pod tytułem „Leonardo. Dzieła wszystkie”, zrealizowanym z okazji 500. rocznicy śmierci tego jednego z trzech wielkich twórców włoskiego renesansu (2 maja 1519 roku).

Leonardo da Vinci to bez wątpienia najbardziej znany artysta, teoretyk sztuki, pisarz, architekt i uczony wszech czasów. Jego geniuszowi poświęcono już niezliczone ilości dokumentów, programów telewizyjnych, reportaży i filmów fabularnych. Nadal jednak nie zbadano wystarczająco dokładnie najważniejszego elementu, który składa się na fenomen Leonarda – jego sztuki.

Phil Grabsky już po raz drugi zajmuje się Leonardem. Jego pierwszy film z 2011 roku (inaugurujący cykl „Exhibition on Screen” jego pomysłu) omawiał tylko dzieła artysty zokresu mediolańskiego. Teraz widzowie zobaczą Monę Lisę, Ostatnią Wieczerzę, Damę z łasiczką i inne ocalałe dzieła. Niektóre z nich nigdy przedtem nie były prezentowane szerokiej publiczności.

Kategorie wydarzenia: