Gabriela Blacha Big Band

Dodano: 06.10.2017
Czas wydarzenia: 
2017-10-16 19:00
Tematyka wydarzenia: 
koncert premierowy gliwickiej artystki
Organizator: 
Fundacja Integracji Kultury

Skrzypaczka, wokalistka, kompozytorka. Autorka tekstów i realizatorka dźwięku. Animatorka edukacji muzycznej.

Absolwentka gliwickiej Państwowej Szkoły Muzycznej oraz klasy skrzypiec jazzowych na Wydziale Kompozycji, Aranżacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka wielu konkursów i festiwali piosenki religijnej. Gabriela Blacha kontynuuje dzieło swojego ojca, nieżyjącego już Norberta Blachy. Dom rodzinny Gabrieli żył muzyką. Jej ojciec, zmarły w 2012 r. Norbert Blacha, był znanym gliwickim kompozytorem, pianistą, organistą w kościele pw. Wszystkich Świętych. Córka odziedziczyła po nim nie tylko talent muzyczny. Prowadzi założone przez niego w 1984 r. studio nagrań – Studio B1. Uzdolnienia muzyczne posiada również jej siostra Iwona, z którą do dzisiaj współpracuje przy różnych twórczych przedsięwzięciach. Kariera artystyczna Gabrieli Blachy prowadzi przez liczne projekty muzyczne m.in. Wesoły Wędrownik który jest koncertem poświęconym twórczości jej taty. Repertuar wokalistki ma korzenie w muzyce gospel. Od dzieciństwa związana z Festiwalem Cantate Deo, który do Gliwic sprowadził Norbert Blacha. Jako dziecko otrzymała nagrodę dla najmłodszej uczestniczki konkursu, później śpiewała i grała w zespole festiwalowym. Muzycznie repertuar stanowi mieszankę różnych stylów, choć wyraźnie dominuje wpływ gospel i jazzu, ale są również i soul, i pop.
Jakubowy Dar to koncert premierowy autorskiej płyty artystki.
Singiel z tego krążka, o tym samym tytule zajmował przez wiele tygodni pierwsze miejsce Listy z Mocą radio RDN, czy stał się "częstograjem" Radio Anioł Beskidów. Tematem płyty jest codzienność ubrana w muzyczną opowieść - prostą, żywą i radosną. Część muzyczna składa się z bogatej warstwy instrumentalnej, która nadaje całości odpowiedniego kolorytu. W składzie:
Gabriela Blacha - lead vocal,vn
Zespół wokalny :
Barbara Błaszczyk, Magdalena Grzegorzek, Julia Kania, Gabriela Szymańska, Martyna Kwolek, Daniel Cymbryłowicz- Orynicz, Łukasz Wicher,
Radosław Pendziałek - giatra akustyczna, elektr., Paweł Siembieda - trąbka, Paweł Kamiński - sax. tenorowy,Łukasz Rakalski - puzon, Łukasz Forest Piechota - instrumenty klawiszowe, Rafał Hajduga - gitara basowa, Michał Dziewiński - perkusja, Patryk Zakrzewski - instrumenty perkusyjne.

Kategorie wydarzenia: