"Opowieść o dźwięku" otwarcie Parku doświadczeń

Dodano: 16.10.2017 / pdf
Czas wydarzenia: 
2017-10-21 20:00 do 22:00
Miejsce wydarzenia: 
Radiostacja (ul. Tarnogórska)
Organizator: 
Miasto Gliwice, Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o.
Organizator kontakt: 
biuro@ssm.sielsia.pl

 Bębnieniem, stukaniem i dźwięczeniem otworzy się nowa przestrzeń w Gliwicach. Prezydent Miasta Gliwice zaprasza na wydarzenie „Opowieść o dźwięku, otwarcie Parku doświadczeń”.

Będzie głośno i dźwięcznie, dosłownie – bo na otwarcie przygotowany został specjalny pokaz bębniarsko świetlny „Pitter-Patter show”, który zabierze widzów w podróż przez brzmienia, a wszystko to w industrialnej stylizacji. Przedstawienie będzie połączeniem teatru, cyrku i koncertu, w wykonaniu grupy perkusistów, szczudlarzy i aktorów. W role instrumentów wcielą się również urządzenia w parku, które podświetlone rozbłysną tego wieczoru wyjątkowo mocno. Opowieści o dźwięku będzie można również posłuchać – bowiem o dźwięku jako zjawisku, jego właściwościach i ciekawostkach z nim związanych opowiedzą pracownicy Politechniki Śląskiej – prof. dr hab. inż Tadeusz Pustelny i dr Kamil Barczak.
Dźwięk będzie także samemu wydobyć go z urządzeń znajdujących się w Parku doświadczeń.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Program wydarzenia.
18.00 – rozpoczęcie, teren Parku doświadczeń przy ul. Tarnogórskiej
18.00–18.30 – wystąpienia przedstawicieli Miasta Gliwice i Menadżera Projektu – SSM
18.30–19.00 – „Opowieść o dźwięku”, prof. dr hab. inż. Tadeusz Pustelny / dr inż. Kamil Barczak. Krótkie popularyzatorskie wystąpienia na temat dźwięku i jego fizycznych właściwości
19.00– 19.15 – uroczyste przecięcie wstęgi,
19.15–20.00 - „Piter–patter show”, widowisko dźwiękowo-świetlne. Widowisko ruchowe połączone z show bębniarskim, opartym o grę świateł, ruch i dźwięk. Widowisko realizowane przez grupę perkusistów oraz aktorów
20.00 – możliwość korzystania z urządzeń w parku przez widzów.

Wśród urządzeń mechanicznych na terenie parku znajdziemy między innymi ksylofon, gong, armatę powietrzną organy rurowe, telefon paraboliczny i inne urządzenia, które nie tylko generują dźwięk, ale również pozwalają odczuć go innymi zmysłami. Poza tymi gigantycznymi „instrumentami” w parku zlokalizowano urządzenie pozwalające oglądać szeroką panoramę Gliwic z wysokości ok. 60 m nad ziemią.

Kategorie wydarzenia: