FlautiForte

Dodano: 14.11.2017
FlautiForte

FlautiForte (fot. materiały organizatora)

Czas wydarzenia: 
2017-11-19 16:00
Miejsce wydarzenia: 
Willa Caro (ul. Dolnych Wałów 8a)
Tematyka wydarzenia: 
koncert muzyki klasycznej
Organizator: 
Klub Inicjatyw Kulturalnych

Flautiforte – to nazwa kryjąca w sobie dość niezwykły skład zespołu kameralnego, jaki wystąpi przed gliwicką publicznością w trakcie listopadowego Podwieczorku.

Flauti czyli flety oraz fortepian. Jednak nazwa ta może mieć także inne znaczenie, wywodzące się od słowa forte – głośno. Flet to instrument o dość subtelnym z natury brzmieniu, które w przypadku tego zespołu zostało zdublowane, a przez to dynamicznie wzmocnione.

Bujny rozwój muzyki kameralnej na przestrzeni XIX wieku w połączeniu z kultem instrumentalnej wirtuozerii zaowocowały dość dużą ilością zarówno kompozycji oryginalnych, jak i opracowań dokonywanych na taki zestaw instrumentów. Ich twórcami byli oczywiście najwięksi ówcześni mistrzowie fletu, którzy w tych popisowych kompozycjach potrafili zawrzeć całe bogactwo, subtelność i błyskotliwość fletowej koloratury. Czar tej nieco zapomnianej dziś muzyki będzie można odkryć już 19 listopada w salonie Willi Caro.

Bilety w cenie 16 zł i 12 zł do nabycia od środy 15.11.2017 w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wt.–sob., godz. 10.00–18.00) oraz przed koncertem w Willi Caro.

Kategorie wydarzenia: