Arianna Savall i Petter Udland Johansen z zespołem Hirundo Maris – koncert

Dodano: 20.12.2018 / drukuj / pdf
Czas wydarzenia: 
2019-01-11 20:00 do 22:00
Miejsce wydarzenia: 
Kino Amok Scena Bajka (ul. Dolnych Wałów 3)
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach
Organizator kontakt: 
askowronek@teatr.gliwice.pl

Arianna Savall i Petter Udland Johansen z zespołem Hirundo Maris w premierowym programie : "Silent Night – Early Christmas Music and Carols"

Hirundo Maris, grupa muzyków prowadzona przez pochodzącą z Katalonii Ariannę Savall i Norwega – Pettera Udlanda Johansena, zaprasza nas do odbycia mistycznej podróży w magiczny świat muzyki zimy, adwentu i Bożego Narodzenia. Ten specjalny program muzyczny zawiera utwory o tradycyjnych korzeniach, pieśni z Północy i Południa, muzykę wypełnioną radością, melodie współczesne odtwarzające muzykę przeszłości. Grupa Hirundo Maris znana jest z zamiłowania do tworzenia osobistych i kreatywnych aranżacji łączących ze sobą teraźniejszą wrażliwość artystyczną z muzyką dawną. W programie “Cicha Noc” dawny duch współgra więc z duchem współczesności.

Czyste i ekspresywne głosy Arianny i Pettera spajają się w delikatnym dialogu z różnorodnymi instrumentami. Muzycy Hirundo Maris pochodzą z różnych krajów europejskich: Norwegii, Anglii, Niemiec, Polski, Hiszpanii i Katalonii. W ich muzyce słyszymy radosne dudy, skrzypce, pełne jasności flety, norweskie hardingfele, cynki, kontrabas, poetyckie Dobro, harfy, i śpiewającą perkusję.

"Śpiew niebiańskiej świątecznej muzyki przynosi nam pokój i nadzieję dla wszystkich – mówi Arianna Savall. Śpiew jest jednym z najlepszych sposobów na zbliżenie ludzi. To jest bardzo duchowe. Nie możemy tego dotknąć, ale wszyscy możemy poczuć to głęboko w naszych sercach."

Program zawiera wspaniały wybór utworów bożonarodzeniowych w opracowaniu artystki oraz jej męża Pettera Udlanda Johansena:

1. The Holly and the Ivy & El Noi de la Mare (El noi de la mare) – trad, English/Catalan , arr. Arianna Savall / Petter Udland Johansen
2. El Desembre Congelat trad. Catalan, arr. Arianna Savall / Petter Udland Johansen
3. ˇAy, que me abraso! Juan García de Zéspedes, (17th century, Mexico) arr. Arianna Savall / Petter Udland Johansen
4. Mitt hjerte alltid vanker trad. Norwegen, arr. Arianna Savall / Petter Udland Johansen
5. Es ist ein Ros‘ entsprungen Michael Praetorius (1571 -1621), arr. Arianna Savall
6. Wexford Carol trad, Irland, arr. Arianna Savall / Petter Udland Johansen
7. Ô nuit brillante trad Noël Provençal arr. Joseph Bovet / Arianna Savall / Petter Udland Johansen
8. El cant dels ocells trad. Catalan, arr. Jordi Savall
9. Kling no, klokka 0 trad. Norwegen
10. La salve Arianna Savall (1972 )
11. Rug Muire mac do Dhia (Mary bore a son to God) – trad. Ireland 18th century, arr. Arianna Savall
12. Stille Nacht Franz Xaver Gruber (1787 – 1863) / Joseph Mohr 1792 – 1848), arr. Arianna Savall / Petter Udland Johansen

Kategorie wydarzenia: