Angelic Upstairs, Arrested Denial, Uliczny Opryszek, Prawda

Dodano: 22.11.2018 / drukuj / pdf
banner
Czas wydarzenia: 
2019-02-23 17:30
Miejsce wydarzenia: 
klub Spirala w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” przy ul. Pszczyńskiej 85
Tematyka wydarzenia: 
koncerty punkowe
Organizator: 
Zima records
Organizator kontakt: 
zima@zima.slask.pl

Po raz pierwszy na Śląsku będziemy mieli okazję gościć zespół, który od lat jest ikoną europejskiej sceny punk rockowej. Koncert z okazji 40-lecia wydania płyty „Teenage Warning” będzie jednym z dwóch w naszym kraju.

Angelic Upstarts znani są z zaangażowanego przekazu, przywiązania do klasy robotniczej, lewicowych przekonań i łączenia punk rocka z elementami white reggae. Początki istnienia zespołu sięgają 1977 roku kiedy to pochodzący z South Shields (mała mieścina w północnej Anglii nieopodal Newcastle) Thomas „Mensi” Mensforth po obejrzeniu koncertu The Clash postanowił założyć własny zespół. Wkrótce dołączyli do niego: Raymond „Mond” Cowie (gitara), Steve Forsten (bas) oraz Decca Wade (perkusja).

Arrested Denial – pochodzący z Hamburga zespół powstał w 2007 roku. Ich muzyka w bardzo ciekawy sposób łączy klasyczny oi z reggae i ska. Nagrali i wydali dwie płyty „Frei.Tal” i „Our best record so far”.

Uliczny Opryszek to punkowy band powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie Wielkopolskim.
Kapela zagrała wiele koncertów na terenie całego kraju, w tym na Przystanku Woodstock w 2004 (duża scena) i 2013 (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury. Zespół wystąpił także za granicą - na Słowacji, w Czechach, w Niemczech (Berlin i Hamburg) oraz w Wielkiej Brytanii (Londyn).

Prawda – wrocławska formacja założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona. Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania zespół nagrał pięć regularnych albumów, kilka ep-ek, album kompilacyjny i wiele składanek.

Bilety: w przedsprzedaży do końca 2018 roku – 55 zł, od 2019 roku – 65 zł, w dniu koncertu 75 zł.

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/271754850196714/

Kategorie wydarzenia: