Wiedeński Koncert Karnawałowy – ELEGANZA na ostatki

Dodano: 10.01.2019 / drukuj / pdf
ELEGANZA

fot. materiały organizatora

Czas wydarzenia: 
2019-03-03 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Scena Bajka - Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3)
Organizator: 
Agencja Artystyczna Wena
Organizator kontakt: 
wena@wena-art.eu

Zapraszamy serdecznie – jak co roku – na Wiedeński koncert karnawałowy. Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA kontynuuje w ten sposób tak gorąco przyjętą przez odbiorców i zapoczątkowaną w 2017 roku nową tradycję koncertowania w okresie karnawału (tym razem na Ostatki ) w wiedeńskim stylu w Gliwicach, rozszerzając jednocześnie ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

Po letnich koncertach plenerowych z cyklu „Otwarty salon muzyczny”, tym razem na Scenie w Bajce, zespół jak co roku wykona nowy program artystyczny (w większym dziesięcioosobowym składzie), bez dyrygenta pod kierownictwem skrzypka – prymariusza Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. W wykonaniu Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA usłyszymy same przeboje i muzykę, która z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewała w salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i była obecna na wielu wykwintnych noworocznych i karnawałowych balach. W programie koncertu znajdą się walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce w wersji instrumentalnej znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów, takich jak: Johann Strauss, Franz Schubert, Sebastian Yradier, Émile Waldteufel, Vittorio Monti, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Julius Fucik, Gerhard Winkler, Heinz Crucius, Robert Stolz, Hans Zander, Oscar Fetras, Matos Rodriguez, Franz von Suppe, Ruggiero Leoncavallo, Fred Raymond, Albert Ketelby.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju. Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach. Koncert jest dofinansowany z budżetu miasta Gliwice.

Bilety są do nabycia w kasie Teatru Miejskiego w Gliwicach oraz Sceny Bajka – Kina Amok oraz online na: www.teatr.gliwice.pl oraz www.amok.gliwice.pl

Zapraszamy serdecznie!

Kategorie wydarzenia: