Andrzej Korycki, Dominika Żukowska i Szkocka Trupa

Dodano: 13.03.2019 / drukuj / pdf
Logo Fundacji Folk24
Czas wydarzenia: 
2019-04-14 19:00 do 21:00
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Organizator: 
Teatr Miejski w Gliwicach
Folk24
Organizator kontakt: 
askowronek@teatr.gliwice.pl

Wiosenne spotkania z piosenką żeglarska są stałym punktem gliwickich wydarzeń kulturalnych. Dominika Żukowska i Andrzej Korycki wystąpią dla nas już po raz piąty, natomiast Szkocka Trupa z Bytomia po raz pierwszy.

Szkocka Trupa (opcja bytomska) to projekt Henryka Czekały „Szkota”, znanego z takich formacji jak Ryczące Dwudziestki czy Mechanicy Shanty. Wraz z przyjaciółmi z rodzinnego Bytomia w Szkockiej gra i śpiewa piosenki swojego autorstwa, jak i wielu innych, uznanych żeglarskich bardów, takich jak: Marek Szurawski, Mirek Kowalewski, Ryszard Muzaj, Tomasz Opoka, Witold Zamojski, Jerzy Porębski i wielu, wielu innych. „Płyńmy w dół do starej Maui”, „Molly Malone”, „Stary dziadek”, „Hiszpańskie Dziewczyny”, „Miasto”, „Mewy” czy „Umbriaga” bardziej folkowo zaaranżowane, na mandolinę, gitarę i bas akustyczny, inaczej nieco zaśpiewane, zdobywają uznanie coraz większej liczby słuchaczy.

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska – niesamowita ekspresja tego duetu, rzadko spotykany dar przekazu emocji, wspaniała interakcja z publicznością sprawiły, że ich koncerty rzadko kończą się na jednym bisie. Swoimi występami porywają wszystkich od Helu po Zakopane i od Władywostoku po Gliwice, a może i dalej… Czeka nas znów wielkie święto piosenki, nie tylko tej żeglarskiej, którą Andrzej tworzy od wielu lat, ale także folkowych ballad znanych rosyjskich bardów.

Fundacja Folk24 działa od 2012 roku, promuje muzykę folkową, wydając media folkowe, organizując festiwale i koncerty (m.in. Międzynarodowy Festiwal Morza „Nad Kanałem” w Gliwicach czy Wieczory Folkowe w Bytomiu), wydając płyty i wspierając organizacyjnie wykonawców.

Bilety: 40 zł (50 zł w dniu koncertu). Dochód z koncertu wesprze Fundację Folk24 i jej działania.

Kategorie wydarzenia: