Super Girl & Romantic Boys

Dodano: 09.05.2019 / pdf
baner promujacy wydarzenie
Czas wydarzenia: 
2019-06-01 20:00 do 22:00
Miejsce wydarzenia: 
Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4)
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
zima@zima.slask.pl

01.06.2019
Stacja Artystyczna Rynek Rynek 4-5, wstęp wolny!
Zaczynali w Warszawie końca lat 90-tych. Zainspirowani retro dyskotekami na łódzkich squatach, przenieśli tę tradycję na squaty stolicy, lecz niedługo później wymienili adapter Unitra na zabawkowy syntezator CASIO. Ich pierwsze koncerty przypominały istne tornado: nostalgiczne brzmienia, makijaże, ekstatyczne tańce dwóch tancerzy oraz kompletnie zdezorientowana publiczność, która od pierwszych dźwięków skakała sobie po głowach.

Super Girl Romantic Boys wyprzedzili epokę wielkiego medialnego revivalu lat 80-tych i szli w parze z narodzinami estetyki lo-fi popu i electroclashu, do której również muzycznie i ideologicznie nawiązywali.

W wyniku nieporozumień z wytwórnią ich debiutancki album przez dekadę krążył między ludźmi jako namiętnie kopiowany nielegal. Dopiero w 2013 roku materiał ukazał się oficjalnie jako „Miłość z tamtych lat” (Antena Krzyku). Wtedy też powrócili na dobre ponownie wzbudzając zainteresowanie mediów i przyciągając nowych fanów swojej tanecznej, syntezatorowej elektroniki -melodyjnej i przebojowej, z punkowym pazurem, lecz melancholijnej i klaustrofobicznej. Dotyczy to również tekstów - utrzymanych w stylistyce polskich lat 80-tych, lecz dziejących się w realiach XXI wieku, traktujących o samotności i braku emocjonalnego kontaktu między ludźmi, których zmienił "zimny blask sztucznych miast".

SGRB odcinają się dziś od popularnego rozrywkowego electro i stereotypowej eightiesowej stylistyki kiczu. Jak sami przyznają, ich dzisiejsze dokonania najlepiej opisuje określenie post new romantic.

W marcu 2016 roku nakładem Anteny Krzyku ukazał się ich nowy , pełnowymiarowy album „Osobno”

SGRB to:
Kostja - wokal, syntezator, sekwenser
Ewik – wokal
Lordmih – gitara
www.sgrb.bandcamp.com
www.facebook.com/supergirlromanticboys

Impreza w ramach cyklu Alternative Nights In Gliwice, organizatorem jest Stowarzyszenie GTW przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Gliwice.
Informacje szczegółowe:
https://www.facebook.com/events/681300058939666/

Kategorie wydarzenia: