„Estrada Młodych”

Dodano: 27.05.2019 / pdf
afisz koncert GOK z cyklu "Estrada Młodych"
Czas wydarzenia: 
2019-06-23 18:00
Miejsce wydarzenia: 
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (ul. Kozielska 1)
Tematyka wydarzenia: 
koncert Gliwickiej Orkiestry Kameralnej
Organizator: 
Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej
Organizator kontakt: 
gliwickaorkiestra@wp.pl

Cykl koncertów Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, w którym solistami są młodzi artyści, laureaci wielu konkursów muzycznych – uczniowie, dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. L. Różyckiego w Gliwicach. Jest to okazja i szansa dla wybitnie uzdolnionej młodzieży, uczącej się w gliwickiej szkole muzycznej, na pierwsze doświadczenia artystyczne u boku profesjonalnej orkiestry.

Doświadczenia takie są bardzo ważne dla młodych adeptów zawodu muzyka i pozwalają na zdobycie pierwszych zawodowych doświadczeń, które zawsze na trwałe zapisują się w ich dalszej karierze. Gliwicka Orkiestra Kameralna wystąpi tym razem pod batutą Leszka Sojki, absolwenta PSM w Gliwicach, skrzypkiem współpracującym z GOK. Cykl koncertowy Estrada Młodych, nawiązuje do idei powstania Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, która 27.05.2000 roku rozpoczęła swoją działalność, koncertując właśnie z uczniami i absolwentami gliwickiej PSM I i II st.

W ten sposób utrwala się ścisły związek orkiestry ze środowiskiem gliwickiej szkoły muzycznej, z którego się wywodzi.

Koncert jest dofinansowany z budżetu miasta Gliwice, a partnerami w jego realizacji są: PSM I i II st. w Gliwicach, CKZiU nr 1 w Gliwicach, TK Fuga i Agencja Artystyczna Wena.

Kategorie wydarzenia: