Cherry / Skolik Project + Wojciech Karolak

Dodano: 17.09.2019 / pdf
Wojciech Karolak fot. H. Kotowski, licencja CC BY-SA 3.0
Czas wydarzenia: 
2019-11-14 20:00
Miejsce wydarzenia: 
Scena Bajka – Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3)
Tematyka wydarzenia: 
Czwartek Jazzowy z Gwiazdą
Organizator: 
Śląski Jazz Club

Będzie to koncert w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie. Gwiazda nowojorskiej sceny jazzowej, wybitny polski perkusista i gość specjalny, bowiem na koncercie w Gliwicach wystąpi prawdziwa ikona jazzu, świętujący swoje 80 urodziny Wojciech Karolak.

Podczas tego specjalnego koncertu zasiądzie za fortepianem, a więc będzie to powrót do tradycji i niezwykle rzadka gratka dla miłośników jazzu.

Ed Cherry –  jeden z najlepszych nowojorskich gitarzystów jazzowych, wieloletni współpracownik (od 1978 r. do 1992 r.) Dizzego Gillespiego. Występował w kwartecie Gillespiego, w Big Bandzie oraz w The United Nation Orchestra, której płyta „Live at Royal Festival Hall” zdobyła nagrodę Grammy. Współpracował również z wieloma innymi wybitnymi wykonawcami jazzowymi jak Paquito D`Rivera, Henry Threadgill, John Patton i Paula West. Cherry współtworzył także latynoski jazz band „Crisol”, którego liderem był Roy Hargrove, i z którym występował w Havanie na Kubie. Obecnie jest liderem kilku własnych formacji i występuje niemal pod każdą szerokością geograficzną, od Ameryki przez Europę, aż po Azję.

Wojciech Karolak – absolutna legenda i żywa historia polskiego jazzu. Współpracownik m.in. Krzysztofa Komedy, Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Szukalskiego czy Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Wirtuoz organów Hammonda, pianista, kompozytor, ale także saksofonista. W roku 2019 świętuje swoje 80 urodziny. I będzie to doskonała okazja by oddać mu hołd i złożyć życzenia także w Gliwicach, podczas cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą. Tym bardziej, że podczas tego szczególnego koncertu zasiądzie nie za Hammondem, a za fortepianem.

Arek Skolik – to nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów.

W koncercie udział wezmą także dwie wschodzące gwiazdy młodej europejskiej sceny jazzowej, czyli Maciej Kitajewski na kontrabasie i Paweł Palcowski na trąbce.

Kategorie wydarzenia: