KWIAT JABŁONI

Dodano: 27.09.2019 / drukuj / pdf
Kwiat Jabłoni
Czas wydarzenia: 
2019-11-16 17:30 do 20:00
Miejsce wydarzenia: 
klub Spirala w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” przy ul. Pszczyńskiej 85
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
501463295

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.
Rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem, skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. "Niemożliwe" to album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę osiągnęli spory sukces wyprzedając połowę koncertów podczas jesiennej trasy, a ich singiel "Dziś późno pójdę spać" został odtworzony ponad 8 milionów razy w serwisie YouTube.

https://www.facebook.com/kwiatjabloni/
szczegóły:
https://www.facebook.com/events/467584454097409/
------------------------------------------------------------------------------------------
Impreza w ramach cyklu Alternative Nights In Gliwice, organizatorem jest Stowarzyszenie GTW przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Gliwice.

Kategorie wydarzenia: