VARIETE, VENTA QUEMADA, koncert online

Dodano: 14.06.2020 / pdf
Variete, Venta Quemada
Czas wydarzenia: 
2020-06-20 19:00 do 21:30
Miejsce wydarzenia: 
Klub Spirala ( ul. Pszczyńska 85)
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW
Organizator kontakt: 
50146295

Koncert dwóch zespołów na literę V.
Maksymalna dawka zimnej i nowej fali!
Bezpośrednia relacja "na żywo", bezpłatnie.
------------------------------------------------------------------------------------------
VARIETE
Zespół powstał w Bydgoszczy w 1983 roku, zadebiutował na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w 1984, zdobywając wyróżnienie. Grupa ponownie pojawiła się na jarocińskiej scenie w latach 1985 (nagroda główna – Złota Dziesiątka), 1986 (już jako gwiazda), 1990, 1991, 1992, 1994 (nagroda Burmistrza miasta, publiczności i dziennikarzy). Zostali okrzyknięci prekursorem nowej fali w Polsce, a wokalista i autor tekstów Grzegorz Kaźmierczak uznany za jednego z najlepszych tekściarzy. W 1985 roku Variete nagrywa singla “I znowu ktoś przestawił kamienie”, który dociera do 8 miejsca Listy Przebojów Trójki.
Zespół ma na koncie wydanych 9 płyt. Najnowsza "Nie wiem" ukazała sie w 2017 roku..
https://www.facebook.com/variete.polska
------------------------------------------------------------------------------------------
VENTA QUEMADA - to śląski zespół, złożony zarówno z młodego człowieka, jak i z paru starszych, z pewną przeszłością (m.in. Whitman, Rottweiler, Profanacja, Adwent, Pseudosonda, ON2B...), prezentujący czasem mroczną, czasem skoczną muzykę klasyfikowaną przez niektórych gdzieś pomiędzy post-punkiem, nową/zimną falą a disco z lat 80-tych. Zespół z klawiszami, bez dżdżdż na przesterowanej gitarze, z tekstami o miłości, kosmosie, strachu i innym boskim ch... wie co, z mniejszym lub nieco większym skutkiem odwołujący się do dziedzictwa tzw. "nowej fali" lat 80-tych oraz do dziedzictwa rodu Gomelezów, co może się wydawać mniej oczywiste.
W roku 2018 ukazał się premierowy album zespołu pt. "Tylko kiedy się śmieję".
https://www.facebook.com/ventaquemadapl/
------------------------------------------------------------------------------------------
Impreza w ramach cyklu Alternative Nights In Gliwice, organizatorem jest Stowarzyszenie GTW przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Gliwice.

Kategorie wydarzenia: